Google+

Arama formu

Bratislava’ya Ne Zaman Gidilir?

Bratislava’ya Ne Zaman Gidilir?


Bratislava, Orta Avrupa iklim kuşağında bulunmaktadır ve şehirde karasal iklim hakimdir. Yazları sıcak ve nemli, kışları soğuk ve yağışlıdır.

Mayıs başından Eylül sonuna kadar olan dönem Bratislava’yı ziyaret etmek için en ideal dönemdir. Ancak karasal iklim dolayısıyla gündüz ve gece arasında, her mevsim belirgin sıcaklık farkı olduğundan dolayı bahar ve yaz aylarında da akşam serinliği için yanınıza bir hırka ya da ince bir ceket almanızda fayda var.

Haziran-Ağustos arası güneşin içinizi ısıttığı sokaklarda kültürel festivallerin ve dondurma barlarının tadını çıkarmak için en iyi zaman. Ancak sakinliği seviyorsanız şehrin özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun turist almakta olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Tercihinizi Nisan ve Ekim aylarından yana kullanabilirsiniz.

Eylül-Ekim ayları da kalabalığın azaldığı ve şehrin parklarının sonbahar renklerine büründüğü zamanlardır. Ayrıca şehirdeki caz jestivali, caz severler için güzel bir seçenek olacaktır.

Bratislava’yı kışın ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, Türkiye’den çok daha sert bir kışın sizi beklediğini bilerek hareket etmelisiniz. Özellikle kış sporu aşıkları için Bratislava’da sezon, Kasım itibariyle başlar. Aralık ayında ise artan soğuklara rağmen Noel ışıklarının tadını çıkarabilirsiniz.