Google+

Arama formu

Bled’de Gezilecek Yerler

Bled şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Rooms Tereza, Tourist house Capricorn, Homestay J&M güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri B&B Pletna a Double Lake-View Room, Apartment Micnek, Luxury apartment Karolina. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Effie Perine Apartments, Apartmaji Pri Kokolu, 1861 Blejka apartments Bled gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Central Hostel Bled, Castle Hostel 1004, Travellers' Haven Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Bled aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Bled’de Gezilecek Yerler

Küçük bir yer olan Bled’de çok fazla görülmesi gereken yer olmasa da, gölün güzelliği ve ortasındaki ada pek çok şey vaad ediyor.

Bled Kalesi

Bled Kalesi

Gölün yüzeyinden 100 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerine konuşlanmış olan bu tarihi kale Ortaçağ stili mimarisiyle görenleri büyülemektedit. Kalenin içinde gölün ve kalenin, şehrin 19. yüzyılda popüler bir tatil beldesi olmasına kadarki tarihine adanmış bir müze bulunmaktadır. Kale 11. yüzyıl başlarında inşa edilmiştir.

Bled Adası

Bled Adası

Gözyaşı damlası şeklinde olan bu küçücük ada, Bled şehrinin en temel çekim noktalarından biridir. Üzerinde bulunan kireç beyazı boyanmış Assumption Kalesi ve adaya ulaşmak için gondol tarzı kürekli kayıklarla yapılan yolculuk muazzam bir tecrübedir. Adayı ziyaret etmek için 12 Euro’luk gidiş dönüş ücretinden başka bir fiyat ödenmemektedit. Kilisenin girişinde ise ücret talep edilmektedir.

Church of the Assumption

Church of the Assumption

17. yüzyıla ait olan bu Barok tarzda inşa edilmiş kilise, 9.yüzyılda inşa edilmiş ilk kilisenin yerinde bütün ihtişamıyla yükselmektedit. 15.yüzyıla ait bazı freskler ikinci kilisenin inşası sırasında korunmuştur. İçeride Romanesk öncesi döneme ait olan korunmuş durumdaki şapeli (niş) ve içinde dilek dilemek için ayrılmış özel küçük bir çanı olan Çan Kulesi ile ziyaretçileri büyüleyen kiliseye ek olan Provost's House isimli yapının birinci katında bir de sergileme alanı vardır.