Google+

Habarana

Habarana - : - / -
--℃
1 LKR=0.00
Type D250V5 A
 • Ocaweather-icon25.2℃
 • Şubweather-icon26.5℃
 • Marweather-icon28.4℃
 • Nisweather-icon29.2℃
 • Mayweather-icon28.9℃
 • Hazweather-icon28.8℃
 • Temweather-icon28.8℃
 • Ağuweather-icon28.8℃
 • Eylweather-icon28.6℃
 • Ekiweather-icon27.6℃
 • Kasweather-icon26.4℃
 • Araweather-icon25.5℃
Genel Bilgiler / Rehber

Habarana, Sri Lanka’nın Anuradhapura bölgesinde bulunan küçük bir şehirdir. Bu şehir, yüksek sınıfa hitap eden turistik hizmetleriyle de tanınmaktadır. Habarana, safari severler için değişilmez bir yerdir. Özellikle safariye yeni başlayanlar için oldukça önemli bir bölge olabilir. Bu şehirde bulunan Minneriya Ormanı, gerek safari gerekse doğayla iç içe olma açısından şehrin en gözde mekânlarından bir tanesidir. Habarana’daki safari alanları daha çok filleriyle tanınmaktadır. Habarana kenti tarihi kalıntılar kenti olan Sigiriya’ya yakın bir konumdadır. Bununla beraber ülkenin önemli kentlerinden olan Colombo, Trincomalee ve Polonnaruwa’ya da buradan ulaşım oldukça kolaydır. Bu şehrin nüfususun ise 5000 – 10000 arasında olduğu bilinmektedir. Habarana kenti uygun safari alanları kadar, ülkenin önemli otellerini de bünyesinde barındırır. Bununla beraber Sri Lanka’nın önemli yeşil alanları da yüne bu şehirde bulunmaktadır.
Colombo'dan düzenlenen turlarla Habarana şehrine gidebilirsiniz.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Habarana lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Habarana aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Habarana pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Habarana Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Habarana Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Habarana Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Habarana Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.