Google+

Negombo

Negombo - : - / -
--℃
1 LKR=0.00
Type D250V5 A
 • Ocaweather-icon26℃
 • Şubweather-icon26℃
 • Marweather-icon25℃
 • Nisweather-icon27℃
 • Mayweather-icon27℃
 • Hazweather-icon27℃
 • Temweather-icon27℃
 • Ağuweather-icon27℃
 • Eylweather-icon27℃
 • Ekiweather-icon26℃
 • Kasweather-icon25℃
 • Araweather-icon25℃
Genel Bilgiler / Rehber

Negombo, Sri Lanka’da bulunan bir şehirdir. Bu şehir, ülkenin en kalabalık şehri olan Colombo’nun da yaklaşık olarak 37 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Şehre ismini de veren “Negombo” kelimesi ilk olarak bölgede Portekizliler tarafından kullanılmıştır. Negombo şehri Negombo Gölü’nün ağzında konumlanmaktadır. Şehirde bulunan Bandaranaike Uluslararası Havaalanı’na da 7 kilometre uzaklıktadır. Negombo kenti tarih boyunca oldukça büyük bir öneme sahip olmuş olan bir kenttir. Burası, Portekiz ve Hollanda kolonizasyon dönemlerinde kullanılan önemli bir bağlantı noktası idi. Negombo’nun başlıca ekonomik kaynağı turizmdir. Bununla beraber bu bölgede balıkçılık endüstrisi de oldukça gelişmiştir. Bununla beraber bu şehirde bulunan tarçın ağaçları, seramik kaynakları ve pirinç de şehrin önemli gelir kaynaklarındandır. 
Colombo kentine ilk Müslümanlar altıncı ve yedinci yüzyıl dolaylarında gelmiştir. Özellikle şehrin Seylan bölgesinde bu Müslüman halkın etkileri halen gözlenmektedir. 1500’lü yıllara gelindiğinde ise bölgede bariz bir Portekiz egemenliği göze çarpmaktadır. Özellikle burada bulunan tarçın ve üretimi Portekizlileri oldukça cezp etmiş ve bu alanda oldukça büyük üretimler yapmışlardır. 1800’lü yılların başlarında ise bölgeye egemen olan toplum İngilizlerdir. Negombo kenti turizm açısından da oldukça önemli bir kenttir. Özellikle havaalanına ulaşımın sıkıntı olmamasını önemseyenlerin oldukça tercih ettiği bir şehirdir. 
Negombo kenti, hem kültür turları hem de doğa turları için uygun bir şehirdir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Negombo lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Seetha's Hostel, Villa Shade, Fire Dragon Guest House. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Blue Horizon Guest House, New Rani Inn gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz New York Beach Club, Winston Beach Guest House, Negombo Villa 7 otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Negombo aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Negombo pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Negombo Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Negombo Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Negombo Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Negombo Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarında alabilmektedirler.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.