Google+

Hartum'da Gezilecek Yerler

107930 Eyl 2016Lokasyon Detay

Hartum'da Gezilecek Yerler

Nil Nehri'nin muhteşem manzarasına, eski tarz kahverengi yapılara ve müzelere sahip olan Hartum'da turistlerin ilgisini çekebilecek çok sayıda mekan bulunur.

Görülmesi gereken diğer yerler

Hartum lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hartum aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Mogran Aile Parkı, Mavi ve Beyaz Nil Nehirleri'nin Kavşağı, Sudan Ulusal Müzesi

Sudan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Müzesi

730 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Sudan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Müzesi

Eskiden Anglikan Kilisesi olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı Müzesi, Hartum'un ortasında yer almaktadır. Diğer ülkelerden gelen hediyelerin de sergilendiği müzede ayrıca Sudan'ın idari ve modern siyasi tarihi ile ilgili birçok emanet ve parça da bulunmaktadır. 2000 yılında açılan müzede 1924 yılından kalma arabaları görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Çarşamba, cuma, ve pazar günleri 09.00 ve 13.00 saatleri arasında halka açık olan müzenin giriş ücreti ise 1 Sudan Sterlini'dir.

-

Nil Caddesi

3230 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Nil Caddesi

Hartum'un en güzel caddesi olarak gösterilen Nil Caddesi bir tarafında Mavi Nil'i diğer tarafında ise bakanlık binalarını, otelleri ve çürümeye yüz tutmuş sömürge binalarını barındırır. Hartum'un modern yüzünü görebileceğiniz bu caddede muhteşem bir yapı olan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı da inceleme fırsatı elde edebilirsiniz. Nil Caddesi tatilinizin yorucu zamanlarında ağaçlı yolları arasında kısa bir gezintiye çıkabileceğiniz adreslerden sadece biri.

-

Sudan Etnografya Müzesi

3530 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Sudan Etnografya Müzesi

Al Gamaa Caddesi ile Mak Nemir Bulvarı'nın kesiştiği yerde bulunan Sudan Etnografya Müzesi büyüleyici içeriğiyle görülmeye değer. Sudan'ın sayısız etnik gruplarının farklı kültür ve geleneklerini araştıran müzede karmaşık el sanatları ile geleneksel ev modellerini görebilirsiniz.

-

Sudan Arap Çarşısı (Souq Arabia)

3230 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Sudan Arap Çarşısı (Souq Arabia)

Eğer şehrin kalabalık ve hareketli yaşamına tanıklık etmek istiyorsanız Sudan Arap Çarşısı tam size göre. Şehrin ticari kalbi olarak görülen Arap Çarşısı'nda Hartum'un yöresel baharatlarını, el dokuma halılarını, çeşit çeşit kokulu sabunlarını bulabilirsiniz. Çok ucuz fiyatlara satılan ürünlerin arasında sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz Arap kültürüne ait birçok takı ve giyim ürünü de bulunmakta.

-

Halife Abdullah al-Taaisha Evi

830 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Halife Abdullah al-Taaisha Evi

Mahdi öldükten sonra halife olarak halka liderlik eden Abdullah al-Taaisha Sudan halkı tarafından oldukça sevilen bir figürdür. Halife'nin evi olarak bilinen ve günümüzde müze olan bu ev görülmeye değer yerlerden biri. Omdurman'da bulunan bu müze Hartum'a bir köprü mesafesinde. İçinde eski İngiliz gazetelerine ait küpürler ve kalıntılar bulunduran bu tarihi yapının giriş ücreti ise 1 Sudan Sterlini'dir.

-

Hartum ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-