Google+

Hama

Hama - : - / -
--℃
1 SYP=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon6℃
 • Şubweather-icon7℃
 • Marweather-icon11℃
 • Nisweather-icon16℃
 • Mayweather-icon21℃
 • Hazweather-icon25℃
 • Temweather-icon28℃
 • Ağuweather-icon28℃
 • Eylweather-icon25℃
 • Ekiweather-icon19℃
 • Kasweather-icon12℃
 • Araweather-icon7℃
Genel Bilgiler / Rehber

Hama, Suriye’nin batısında bulunur ve kültür turları için uygun bir şehirdir. Asi Nehri üzerinde konumlanan şehir, başkent Şam’ın da 213 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Aynı zamanda Hama Valiliği’nin de başkentidir. 312,994 nüfusuyla Suriye’nin en kalabalık 5. şehridir. Oldukça modern görünüme sahip olan Hama, tarihi Hamath şehrinin bulunduğu bölgeye kurulmuştur. Hama, kelime anlamı olarak ise “Hisar” anlamına gelmektedir. Hama kenti tarihsel açıdan oldukça eskiye dayanan bir tarihe sahiptir. Burada milattan önce 1100’lü yıllardan kalma şehir sulama kanalları bulunmaktadır. Bu kanallar, günümüzde Hama’ya estetik ve geleneksel bir görünüm kazandırır.
Bu bölge Neolitik Çağ’dan Demir Devri’ne kadar sürekli bir işgal altında bulunmuştur. Hama kenti Asi Nehri üzerinde bulunmasından dolayı da savunulması oldukça kolay bir bölgedir. Kalkolitik Dönem’e ait pek çok eser ve kalıntıları, bugün bile Hama’da görmeniz mümkündür. Hama kenti, 19 Eylül 1516 tarihinde ise Osmanlı egemenliği altına girmiştir. Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı’ya katılan Hama, 1. Dünya Savaşı’nın son dönemlerinde İngilizler tarafından ele geçirilmiştir. Ancak daha sonra yapılan anlaşmalar dolayısıyla, İngilizler de Fransızlara bırakmışlardır. Hama, 1946 senesinde ise bağımsızlığını kazanmıştır.
Mimari açıdan Suriye’nin oldukça önemli bir kenti olan Hama'nın mimari dokusu, tüm dünyada eşine az rastlanan öğelerle doludur. Bu şehir, yapısında bulundurduğu çok sayıdaki su değirmeninden ötürü Su Dolabi Şehri anlamına gelen Medinet – ün  Nevair ismiyle de anılmaktadır.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Hama lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın!. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Booking.com aracılığıyla rezervasyon yapmak için tıklayın! otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hama aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hama pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın Hama Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı Hama Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz Hama Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Hama Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.