Google+

Arama formu

Cidde Şehir İçi Ulaşım

Cidde Şehir İçi Ulaşım

Cidde şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Raghad Al Shati For Furnished Units, شقق اشرينكل جده güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri The Apartments, Kayan Apartment شقق كيان, Eden Residence. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Al Bilad Hotel, Qaser Al Sahel Al Gharbi, Casablanca Grand Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bram Suites, OYO 128 Al Hamra Palace 1, Al Eairy Furnished Apartments- Jeddah 1 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Cidde aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Cidde’de, Suudi Arabistan’ın diğer tüm kentlerinde olduğu gibi şehir içi ulaşım ağı gelişmemiştir. Ulaşımda taksi ve otobüs kullanılır. En yaygın ulaşım seçeği taksidir. Taksi açılış ücreti 10 riyal, kilometre başına ücret ise 10 riyaldir. Taksiyle oldukça düşük ücretler karşılığında seyahat edebilirsiniz. Şehirdeki taksilerin büyük bir kısmı lisanslıdır ve belirli bir taksimetre tarifesine göre hizmet verirler. Ancak korsan taksi sayısı da oldukça fazladır. Astronomik ücretler ödemek istemiyorsanız özellikle havalimanı çevresinde bulunan korsan taksilere karşı dikkatli olmalısınız.

Şehirde az sayıda otobüs hattı mevcuttur. Otobüsler genellikle merkezi noktalarda hizmet verirler ve yerel halk tarafından kullanılırlar. Çoğunlukla belirli bir rotaları olmadığından turistler için önerilmez. 

Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi ile:

Havalimanı yolcu terminali çıkışında bekleyen taksilerle yaklaşık 1 saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralama ile:

Havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından zevkinize ve bütçenize uygun bir araç temin ederek merkeze ulaşabilirsiniz.

  • Avis / Tel: +966 2 685 5544
  • Sixt / Tel: +966 2 6525977
  • Budget / Tel: +966 2 668 1898

Cidde Turları