Google+

Arama formu

Medine Mutfağı

Medine Mutfağı

Medine şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Luxury Large Flat in Madinah close to Masjid Nabawi, Furnished Units in Tiba Arak, Dallah Taibah Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Crowne Plaza Madinah, حلول للوحدات السكنية, Manazeli Al Qiblah gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz FARAH HOSTEL(للأفراد فقط), Jar Al Habib Suites, alzahra rooms&apartments tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Medine aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Arap geleneksel mutfağının pek çok lezzetini tatma imkânını sunan Medine’ye gittiğinizde yöresel lezzetlerin yanı sıra Hint, Pakistan ve Bangladeş mutfaklarının kendine has lezzetlerini deneme imkânı da bulabilirsiniz. Medine’ye gittiğinizde karşınıza en çok çıkacak yemekler kuzu çevirme, ‘taamiya’ adını verdikleri sebzeli sandviçler, kendi yöntemleriyle pişirdikleri bezelye ve Medine mutfağına özgü ‘tameez’ ekmeğidir.

Popüler restoranlar

Al Baik: Suudi Arabistan’ın en büyük fast food zincirlerinden olan Al Baik’e Medine’de çokça rastlayacaksınız. Servis süresinin yaklaşık 30 dakika civarında olduğu restoran zincirinin menüsünde tavuk kızartması ve farklı soslar kullanılarak hazırlanan karides büyük yer tutuyor.

Tabaq Restoran: Pakistan mutfağından lezzetler sunan Tabaq Restoran’ın menüsünde köri soslu yemekler fazlasıyla yer tutuyor.

Al Yaseerah Restoran: Medine’nin ne büyük restoranlarından biri olan Al Yaseerah Peygamber Camii’sine 25 dakika mesafede şehrin kuzeyinde yer alıyor. Türk mutfağından lezzetleri de menüsünde bulunduran restoranda özellikle tahin ve pide çeşitlerini mutlaka deneyin. Kahvaltı servisinin de bulunduğu restoran özellikle ikindi namazı sonrası çok kalabalık oluyor, aklınızda olsun.

Bahşiş

Suudi Arabistan’da yüzde 10 oranında servis ücreti restoran ve otel faturalarında yer almaktadır. Ekstra servislerde ise yüzde 10 oranında bahşiş beklenebilir.


Medine Turları