Google+

Tanga’da Gezilecek Yerler

9809 Ağu 2016Lokasyon Detay

Tanga lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Holiday home Horvhult Åseda. Bir de booking.com'un Tanga aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hint Okyanusu kıyısında yer alan Tanga’da gezilecek yerler daha çok doğal güzelliklerdir. Şehir; mağaraları, kaplıcaları, göz alıcı plajları ve parkları ile öne çıkar.

Görülmesi gereken diğer yerler: Galanos Kaplıcaları, Saadani National Park, Tanga War Graves & Memorials.

Amboni Mağaraları

1809 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Amboni Mağaraları

Tanga şehrinin 8 kilometre kuzeyinde bulunan Amboni Mağaraları, 150 milyon yıl önce Jura Çağı’nda oluşmuştur. 234 kilometrekarelik alana yayılan mağaraların araştırmalara göre 20 milyon yıl önce su altında bulunduğu düşünülüyor. Toplamda 10 mağaranın yer aldığı alanda sadece bir tanesine turistik giriş yapılabiliyor. İçerisinde yarasalarla karşılaşmak mümkündür.

-

Toten Adası

2509 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Toten Adası

Geçmişten kalan iki cami ve lahit kalıntılarının görülebildiği adanın ismi Toten, Almanca’da ölü bedenler anlamına geliyor. Bu ismi almasının sebebi ise adada pek çok mezar kalıntısına rastlanması.

-

Tongoni Kalıntıları

1809 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Tongoni Kalıntıları

Tanga şehrinin 17 kilometre güneyinde yer alan Tongoni Kalıntıları, 15. yüzyılda burada yer alan caminin ve 40 mezarın kalıntılarından oluşuyor.

-

Urithi Tanga Müzesi

2609 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Urithi Tanga Müzesi

Zamanında Alman kolonisinin yer aldığı, şehrin Boma adı verilen bölgesinde yer alan Tanga Müzesi, hem içinde bulunduğu yapının mimarisi hem de sergilediği tarihi objelerle dikkat çekiyor. Müze sadece hafta içi günlerde açık.

-

Tanga ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-