Google+

Arama formu

Zanzibar Mutfağı

Zanzibar Mutfağı

Tanzanya’nın pek çok ülkeye nazaran kendine has özel bir mutfağı var. Yemeklerde baharat ve hindistancevizi sütü çokça kullanılıyor. Kendilerine özgü pişirdikleri yemeklerde ‘wali’ (pirinç), ‘chapati’ (bir tür ekmek), ‘nyama choma’ (ızgara et), ‘mshikaki’ (marine edilmiş et), ‘samaki’ (balık), ‘ndizi-nyama’ (muz ve etle yapılan bir tür yemek) denenebilir. Sebze olaraksa bamya, ıspanak, bezelye ve fasulye kullanıyorlar. Kızarmış hamur, hindistancevizi barı, pirinç köftesi ise vazgeçilmezleri...

Popüler restoranlar

Forodhani Gardens: Deniz kenarındaki restoranda tam anlamıyla yerel lezzetler tatmanız mümkündür. Fiyatları da pek çok mekâna göre uygundur.

Terrace Restaurant: Stone Town’daki Maru Maru Hotel’de bulunan restoran, 360 derecelik şehir manzarasıyla dikkat çekiyor. 16.00-19.00 saatleri arasında happy hour olduğunu unutmayın.

Diğer restoranlar: Hurumzi, Kidude, Amore Mio, Monsoon Restaurant, Passing Show Restaurant, Mercury, Serena Hotel, Lukmaan, Ndame Beach Lodge

Bahşiş

Zanzibar restoranlarında eğer siz vermezseniz ya da hesaba eklenmemişse, bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Ama tabii ki hesabın %10’unu bahşiş olarak bırakırsanız mutlu olacaklardır.