Google+

Arama formu

Hua Hin Mutfağı

Hua Hin Mutfağı

Hua Hin, tarihi, kültürel mirası, çekici denizi ile bilinse de bilinmeyen şey Hua Hin’in size tarifsiz bir gastronomik tecrübe yaşatacağıdır. Bir balıkçı kasabası olan Hua Hin’de Thai mutfağına ilişkin birçok yemeği keşfedeceğinizden şüpheniz olmasın. Ayrıca bölgede İtalyan, İskandinav, Avrupa, Japon, Kore, Hindistan ve Meksika mutfağı da bir hayli gelişmiş durumda.

Şehrin, Tayland Körfezi’nde bulunmasından dolayı deniz ürünlerinde inanılmaz bir zenginlik var. Yine bu sebepten ötürü de yiyeceğiniz tüm deniz ürünlerinin çok taze olduğunu söylememize gerek yok. Ayrıca tropikal iklimin getirisi de sofralardan taze meyvelerin hiç eksik olmaması.

Popüler restoranlar

Hua Hin Mutfağı-1

Orchids: Tam şehir merkezinde, kolayca erişilebileceğiniz, mükemmel hizmet ve çok makul fiyatlara Asya ve Tay mutfağının keyfini çıkarabilirsiniz. Glütensiz gıda seçeneklerinin de olduğu bu restoran oldukça popüler, bu yüzden gitmeden önce bir masa rezerve etmeniz gerekebilir.

Moon Smile & Platoo: Asya ve tay mutfağının ağırlıkta olduğu bu restoranda oldukça uygun fiyatlara birçok vejetaryen yemek seçeneği de mevcut. Genelde her zaman kalabalık olmasına rağmen dost canlısı personeli ve hızlı servisiyle müşterilerine yemeklerini son derece sıcak ve taze sunuyorlar.

Carlo Ristorante Italiano: Birinci sınıf bir ambiyansta, samimi bir karşılanma ve kaliteli bir servis sunan bu İtalyan restoranı, hem deniz ürünleri hem pizza hem de makarna konusunda oldukça iddialı. Lazanya ve tiramisu’yu denemeden geçmeyin.

Friendly Kitchen Thai Food: ‘Lüksüme düşkün değilim, hızlı servis, lezzetli yemekler, samimi personel ve uygun fiyatlar benim için yeterli’ diyorsanız fazla söze gerek yok. Friendly Kitchen Thai Food tam size göre.

Diğer restoranlar: La Terrasse, Oceanside Beach Club & Restaurant, La Paillote, Red Piano Restaurant and Wine Bar, Coco51 Restaurant & Bar, by the Sea