Koh Samui Festivalleri

Songkran_11_-_Ayutthaya.jpg

Koh Samui’de yıl boyunca Tay kültürünü yansıtan birbirinden güzel festivaller düzenlenmektedir. Bu festivallerden her yıl düzenli olarak gerçekleştirilenleri yazımızın bu bölümünde öğrenebilirsiniz. Renkli sahnelere tanık olabileceğiniz festival zamanlarında adaya gitmenizi şiddetle öneririz ancak bu dönemlerde otel rezervasyonlarını önceden yaptırmanız, yer bulamamanın önüne geçmek açısından iyi olacaktır.

Songkran: Tayland takvimine göre yeni yılın kutlandığı Songkran ülkenin en coşkulu festivalidir. 13-15 Nisan tarihleri arasında üç gün boyunca düzenlenen festival Buda’ya saygının gösterildiği dini bir özelliğe de sahiptir.

Dolunay Partileri: Koh Samui’den sürat tekneleriyle 20 dakikalık mesafede bulunan Koh Phangan Adası’nda gerçekleşen dolunay partileri her ay bir kez dolunay günlerinde gerçekleşir. Binlerce kişinin eğlendiği festivali aratmayan bu partilere mutlaka katılmalısınız.

Loi Krathong: Yüzyıllardır ülke çağında kutlanan bu geleneksel festival dolunay gecelerinde 12 ay boyunca kutlanır. Taylandlılar nehre gider ve hayat veren suya teşekkür etmek için nehirde bir ışık yüzdürürler. Muhteşem görüntülere tanıklık etmek istiyorsanız katılmalısınız.

Fisherman’s Village Festival: Her yıl 22-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen bu beş günlük festivalde canlı müzik grupları sahne alır. Festival boyunca birçok yerde Tay yemekleri daha ucuza satılır.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.