Google+

Krabi Mutfağı

9608 Kas 2016Lokasyon Detay

Krabi Mutfağı

Aromatik tat ve koku veren baharatları kullanan Tayland mutfağı dünyanın en ünlü mutfaklarındandır. Özellikle acı biber lezzeti dünya çapında iyi bilinen mutfakta baharat ve otların ötesinde birçok detay bulunur. Temelinde çeşitlilik ve denge barındıran bu mutfakta deniz ürünleri en çok tercih edilen yemeklerin başında gelir. Balık ve kabuklu deniz hayvanlarının yanı sıra yenilebilen deniz yosunu da çok sık tüketilir. Tom yum goong (baharatlı karides çorbası), tom kha kai (tavuklu hindistan cevizi çorbası), khao pad (kızarmış pirinç), yam nua (baharatlı et salatası) Krabi mutfağının en ünlü yemeklerindendir.

Krabi'de yerel Tay lezzetlerinin yanı sıra uluslararası mutfaktan da birçok yemek tadabilirsiniz. İtalyan, Çin ve Hint mutfağından yemeklere sahip çok sayıda restoran bulunmaktadır.

Krabi Mutfağı-1

Popüler Restoranlar:

Ao Nang Seafood: Deniz yemekleri âşıklarının merkezi konumunda olan Ao Nang Seafood Street'te bulunan restoran, günbatımı manzarasıyla akşam yemeklerinin vazgeçilmez mekânlarından biridir.

Mr. Krabi: İtalyan/Tay bir çift tarafından işletilen Mr.Krabi'de her iki mutfağa da ait yemekler bulabilirsiniz. Mekânın en önemli özelliği ise yemeklerin büyük porsiyonlarla servis edilmesidir.

Carnivore Steak&Grill: Hollandalılar tarafından işletilen bu restoranda batı lezzetlerini deneyebilirsiniz. Özellikle etli yemek seven müşterilere hitap eden Carnivore, köy dekoruyla dikkat çeken mekânlardan biri.

Bombay Palace: Ao Nang'daki en iyi Hint restoranlarından biri olan Bombay Palace, bol çeşitli baharatlardan oluşan Hint yemeklerinin yanı sıra Tay ve Avrupa mutfağından birçok yemek sunar.

Diğer restoranlar: Gecko Cabane, Mangrove Restaurant, Bai Toey Seafood, The Grotto, Flame Tree Restaurant, The Last Fisherman.

Krabi ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-