Google+

Krabi'de Gezilecek Yerler

22008 Kas 2016Lokasyon Detay

Krabi'de Gezilecek Yerler

Krabi, hızlı gelişimiyle son yılların popüler turizm noktalarından biri haline gelmiştir. Dünyaca ünlü adaları, tertemiz denizi, kumsalları ve de tüm bunların yanında hem karadan, hem de denizden yükselen kalker tepeleriyle benzersiz bir turist destinasyonu. Müslüman nüfusun yoğun olduğu bu bölgenin kültürel özellikleri de Tayland’ın geri kalanından farklı.

Bölgenin merkezi olan Krabi Town fazla özelliği olmayan bir geçiş güzergâhı. Buradan oldukça turistik olan Ao Nang plajına, sadece tekneyle ulaşabilen bir doğa harikası olan Railay‘e veya kaya tırmanıcısı merkezi olan Ton Sai‘ye ulaşmak mümkün.

Krabi lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Sleep Easy krabi Guest House, Marina Boat House, Hello House. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Snoozz Hotel, SP Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Bann Lhong Rak Krabi, The White Pearl Hotel, Amity Poshtel otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Krabi aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nispeten dokunulmamış ve hala kendi cazibesini korumayı sürdüren Krabi'de kilometrelerce uzanan fantastik sahiller ve yeşil alanlar bulunur. Özellikle doğa turizmi yapmak isteyen ziyaretçiler için Krabi'de gezilecek birçok yer var.

Görülmesi gereken diğer yerler

Koh Poda, The Emerald Pool, Koh Hong, Wat Tham Sua, Koh Tup& Koh Mor

Krabi şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Şnorkel ve Meal Krabi 6 saatte Sunset Cruise (64.52 €), Starlight ve Kayak John Gray'in Hong: Phuket noktasından (109.71 €), Phuket ile Ko Phi Phi arasındaki hızlı tekne transferleri (13.91 €), Phuket Havaalanı Transferi (30.23 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Phi Phi Adaları

008 Kas 2016Gezilecek Yerler

Phi Phi Adaları

Güneydoğu Asya'nın en ünlü adalarından olan Phi Phi Adaları, kartpostal adaları olarak bilinir. Renkli deniz yaşamı ve ilginç kaya oluşumlarıyla turistlere tropikal bir kaçış fırsatı sunan adalara, Phuket'ten ve Krabi'den 90 dakikalık feribot yolculuğu sonrası ulaşabilirsiniz. Toplamda 6 adadan oluşan Phi Phi'nin en büyük iki adası Phi Phi Don ve Phi Phi Leh'tir. Phi Phi Don'da konaklama imkânı olduğu için Phi Phi Leh adasından daha fazla turist çeker ancak Phi Phi Leh'in muhteşem koyları ve sahilleri burayı fotoğraf severlerin merkezi yapmıştır. Leonardo Di Caprio'nun "The Beach" filmi Phi Phi Leh'teki Maya Koyu'nda çekilmiştir.

-

Krabi Town

008 Kas 2016Gezilecek Yerler

Krabi Town

Yabancı turistler henüz burayı keşfetmeden önce Tay pazar alanı olan Krabi Town aynı zamanda ticari bir geçiş noktasıdır. En önemli turistik merkezlerin ortasında yer alan bölgeden her yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Krabi'nin tarihi dokusu ve sosyal yaşamını incelemek ve yerlilerin kültürünü anlamak için yerinde bir seçenek olan Krabi Town'da, misafirperver halk tarafından ilgiyle karşılanacağınıza şüphe yok.

-

Klong Thom Kaplıcaları

008 Kas 2016Gezilecek Yerler

Klong Thom Kaplıcaları

Şifalı ve rahatlatıcı etkiye sahip kaplıcalar, Krabi'nin volkanik yapısından dolayı sıcak su küvetlerine sahiptir. Ortalama 35-40 derecelik sulara sahip olan Klong Thom'da romatizma ve siyatik rahatsızlıkları dâhil olmak üzere birçok şikâyetinize çözüm bulabilirsiniz. Alternatif bir tedavi merkezinin olmasının yanı sıra yağmur ormanlarının arasında doğal taştan oluşan küvetleriyle eşsiz bir görünüm sunan kaplıcalar Krabi Town'a 70 kilometre uzaklıktadır.

-

Railay Beach

008 Kas 2016Gezilecek Yerler

Railay Beach

Küçük bir yarımada üzerinde bulunan Railay Beach, Krabi'de denize girmek için muhteşem bir seçenek olabilir. Beyaz kumlu plajıyla, muhteşem panoramik manzarasıyla ve falezlere gizlenmiş küçük kıyı gölleriyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Railay'a ulaşım sadece botlarla sağlanıyor.

-

Ao Luk Mangrove

008 Kas 2016Gezilecek Yerler

Ao Luk Mangrove

Ao Luk Mangrove, keşif meraklıları ve macera severler için eşsiz bir deneyim sunar. Krabi Town'ın 40 km kuzeyinde bulunan çok iyi korunmuş bir doğal alan olan Ao Luk'ta çeşitli mağaralar bulunur. Hindistan sakız ağacı anlamına gelen “mangrove” bitkisinin ormanları içinde, kayıklarla küçük çaplı bir macera gezisine çıkabilirsiniz.

-

Krabi ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-