Taichung Festivalleri

people-3364748_960_720.jpg

Taichung birçok festivale ev sahipliği yapar. Bu festivaller, Taichung’un en çok turist çeken etkinliklerinden bazılarını oluşturur. Bu festivallerin bazıları yaz aylarında yapıldığı gibi, bazıları da kış aylarında yapılır. Taichung, mevsimler boyunca eğlence sunan bir şehirdir. Bu festivallerin en ünlüleri: Central Taiwan Lantern Festival, Taichung International Flower CarpetFestival, Taichung Mazu İnternational Festival, Daan Sand SculpTure and Music Festival ve Taichung Christmas Carnival Activities’dir. Festival dönemlerinde şehir çok kalabalık olabileceğinden şehre gitmeye karar verdiğinizde otel rezervasyonunuzu yapmanızı öneririz.

Central Taiwan Lantern Festival: Tayvan’da 12 hayvanlı Çin takvimi kullanılır. Çin takvimine göre yeni yılın ilk günü, 21 Ocak ile 19 Şubat arasında bir güne denk gelecek şekilde her yıl değişir. Yeni yıl arifesinden, yeni yılın 15. gününe kadar süren festival her zaman kalabalıktır. Festivale katılan herkes dileklerini dileyerek fenerlerini gökyüzüne bırakır ve gökyüzünün fenerler ile ışıl ışıl olmasına yardımcı olur. Şehrin her yerine asılan fenerler ile şehir mistik bir görüntüye bürünür.

Taichung Mazu İnternational Festival: Deniz Tanrıçası Mazu, Tayvanlıların inançlarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Her yıl mart ayında yapılan festival, Mazu inançlarının anlamının, her birine gidilerek hacı olunan 9 tapınağın tarihinin, ayinlerin ve yerel halkın yaşam biçimini tam olarak anlaşılmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Mazu Festivali, Tayvan’daki en büyük dini etkinliklerden birisidir ve her yıl 1 milyon insanı çekmektedir.

Taichung International Flower Carpet Festival: Her yıl aralık ayının sonu ile ocak ayının başı, Shinshe’deki filizlerin çiçeklenme mevsimidir. Her tarafa yayılan uçsuz bucaksız çiçek denizi, sizi ihtişamıyla etkilemeyi amaçlar. İlgi çekici tasarımlarıyla “çiçek halıları” çok canlı bir atmosfer yaratır ve büyük bir ziyaretçi kalabalığını kendine çekiyor.

Uyarı: Her festivalin tarihi yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.