Google+

Arama formu

Taichung’a Ne Zaman Gidilir?

Taichung şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Luxury House, Calligraphy Vast Residence, H旅棧 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Sun Green Villa, Seeing Taichung Guest House, Norden Ruder Hostel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Home of Green River, Alices Hotel, perBed Hostel-Taichung Station gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz K. Gold, Getcha Hostel & Bistro, Mou Hotel - Liouchuan tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taichung aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Taichung’a Ne Zaman Gidilir?


Taichung Turları

Taichung nemli subtropikal iklime sahiptir. Kışları ılık ve yağışlı geçse de, kuru ve sıcak günlerin sayısı fazladır. Yağmurlar genellikle, yağmur zamanı denilen mayıs ve haziran aylarında yağar. En sıcak aylar temmuz ağustos ve eylüldür. En soğuk aylar, ocak ve şubattır. Taichung’a gitmek için ideal zaman temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır. Bu ayları önermemizin sebebi gezinizde yağmur ile karşılaşma ihtimalinizi aza indirmektir.

Kış aylarında da oldukça güzel olan Taichung’da aralık ayında Taichung International Flower Carpet Festival düzenlenmektedir. Oldukça güzel olan bu festival zamanında şehirde olmak isteyenler yanlarına kalın giysiler almalıdır. Yine ocak ve şubatta gerçekleşen Central Taiwan Lantern Festival ise muhteşem görüntülere sahne olan bir festivaldir. Eğer siz de bu festival zamanında Taichung’da olmak isterseniz ocak ayının sonlarında şehri ziyaret etmenizi öneririz.