Google+

Arama formu

Taichung’ta Gece Hayatı

Taichung’ta Gece Hayatı

Taichung şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Luxury House, Calligraphy Vast Residence, H旅棧 güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Taichung Sunny Stay, Sun Green Villa, Seeing Taichung Guest House. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Home of Green River, Alices Hotel, perBed Hostel-Taichung Station gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz K. Gold, Getcha Hostel & Bistro, Moon Lake Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Taichung aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Taichung, hareketli bir gece hayatına sahiptir. Şehirde eğlenceli bir gece geçirmek için çeşitli bar, pub ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Bunların dışında, geleneksel gece pazarları, en hareketli yerlerin başında gelir. Gece pazarları şehrin her tarafına yayılmıştır. Özellikle gece pazarlarında geceyi geçirmek oldukça eğlenceli olabilir. Bir yandan da çok kalabalık olduğundan biraz yorucu olduğunu belirtmekte fayda var. Ayrıca yine çok kalabalık olduğundan herhangi bir hırsızlık olayıyla karşılaşmamanız için eşyalarınıza dikkat etmenizi öneririz. Bu gece pazarlarından başlıcaları Jingming 1st Street Night Market, Ching Mei Night Market, Fengyuan Miao Dong Night Market, Tung Hai Art Street, Yizhong Night Market, Feng Chia Night Market, Taichung Train Station Market ve Xinshe District Night Market’dir.

Şehir oldukça canlı gece kulüpleriyle ünlüdür. İçki ve dansın tadını çıkartmak isteyenler için gece saat 22.00’dan sabah 04.00’e kadar açık olan, Sensatiın Lounge Bar, 18 Taichung, X Cube, Muse gece kulüpleri bunlardan birkaçıdır. Siz de dans ve müzik dolu bir gece geçirmek istiyorsanız yukarıda saydığımız yerlerden birine gidebilirsiniz.

Daha sosyal içiciler için şehrin her tarafına yayılmış birçok bar ve pub bulunuyor. Dans etmek istemeyip sakince içeceklerini içip arkadaşları ile sohbet etmek isteyenler için önerebileceğimiz yerler arasında Bravo Beer, 3 Giants Brewing Company, High Seas Gong High, Changex Beer, Belling’s Deli & Bar, Bootleggers ve şehrin merkezindeki Soho Caddesi’ndeki Salut Pizza, Soho 7, PJ’s Irish Pub ve Venda’s Secret Bar bulunuyor. Soho Caddesi sadece yayalara açık bir caddedir. Açık oturma alanlarının olduğu bu barlarda bazen partiler de yapılmaktadır. Siz de bu partilerden birine denk gelirseniz dilediğinizce eğlenebilir, Taichung’un gece hayatına tanık olabilirsiniz.


Taichung Turları