Tainan Festivalleri

58ad672c06603.jpg

Kültürel zenginlikleriyle öne çıkan Tainan yıl boyunca düzenlenen festival ve etkinliklerle ülkede önemli bir yere sahiptir. Siz de seyahatinizi planlamadan önce Tainan etkinlik takvimine bakarak katılabileceğiniz festivalleri not edebilirsiniz.

Yuejin Harbor Lantern Festivali

2010 tarihinden beri düzenlenen Yuejin Harbor Lantern Festivali her yıl farklı bir tema ile katılımcılara unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Şubat-Mart ayları arasında gerçekleştirilen festivalde parlak ışıklarla birlikte sunulan enstalasyon sanat eserleri adeta bir gece müzesini andırmaktadır. Pek çok sürpriz etkinliğin düzenlendiği festival Yuejin Harbor Park’ta binlerce kişiyi ağırlamaktadır.

Tainan Uluslararası Maratonu

Her yıl Şubat-Mart ayları arasında düzenlenen Tainan Uluslararası Maratonu hem Tayvan hem de yurt dışından pek çok maraton sporcusunun katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Diğer maratonlardan farklı olarak kentin antik yerleri güzergah olarak seçilmektedir.

Tayvan Uluslararası Orkide Gösterisi

Tainan’a mart ayında gelirseniz pek çok etkinliğe katılma şansı bulabilirsiniz. Onlardan biri de seyrine doyulmaz güzellikler sunan Tayvan Uluslararası Orkide Gösterisi’dir. Birbirinden farklı orkideleri fotoğraflayabileceğiniz etkinlik 2004 yılından bu yana sadece Tainan’ın değil ülkenin en renkli etkinlikleri arasındadır.

Guanziling Kaplıca ve Yemek Festivali

Dünyanın sayılı çamur kaplıcalarından biri olarak bilinen Guanziling’de her yıl Eylül-Ekim aylarında Kaplıca ve Yemek Festivali düzenlenmektedir. Rahatlatıcı bir kaplıca deneyiminden sonra Tayvan’a özgü lezzetlerin tadını çıkarabileceğiniz festivalde kaplıca koruyucu tanrısı Acalanatha için düzenlenen geçit törenine katılabilirsiniz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.