Tunus Şehri’nde Nerede Kalınır?

Tunus şehrinde kalacak yer çeşitliliği oldukça fazladır. Medine bölgesi, eski şehir olarak bilinen merkezi bir bölgedir ve bu bölgede her bütçeye uygun seçenek bulmak mümkündür. Özellikle Sidi ben Arous Caddesi ve La Ligue Arabe Caddesi otel seçeneklerinizin fazla olduğu merkezi caddelerdir. Ville Nouvelle adlı yeni şehir bölgesinde otel seçeneklerinin yanı sıra apart evler de bulabilirsiniz. Barselona Meydanı da konaklama seçenekleriniz arasında olabilecek bir yerdir. Tunus şehrinin turistik kasabası Sidi Bou Said kasabasında da konaklayabileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır.

Medine bölgesinde yer alan El Patio Courtyard House isimli konuk evinin her odasında klima ve televizyon bulunmaktadır. Ücretsiz kablosuz internet bağlantısı, havaalanı servisi ve tesisteki hediyelik eşya dükkanı turistlerin bu oteli seçmelerinde önemli etkenlerdir. Yine Medine bölgesinde bulunan Dar Traki Medina de Tunis, yeri sebebiyle turistlerin tercih ettiği ekonomik bir oteldir. Hotel Belvedere Fourati, havaalanı servisi, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı sunan 4 yıldızlı bir oteldir. Belvedere Parkı’na 100 metre mesafede bulunan otelde araba kiralama imkanı da vardır. Penthouse Sıit Hotel, Tunus Havaalanı’na 5 kilometre, Medine bölgesine 7,4 kilometre uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı bir oteldir. Otelin havaalanı servisi, ücretsiz kablosuz internet erişimi, buz pateni pisti ve açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Her suitinde mutfak, televizyon ve klima mevcuttur. Sofie Apart Hotel, 4 yıldızlı bir tesistir. Tesisin apart dairelerinde televizyon, klima, banyo ve kablosuz internet olanağı mevcuttur. Sofie Apart Hotel, Medine bölgesine 4,7 kilometre, Belvedere Parkı’na 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Tunus şehrinde dünyanın başka yerlerinde de rastlayacağınız zincir otellerde konaklamak isteyebilirsiniz. Golden Tulip Otelleri hem ekonomik hem güvenli seçenekler sunabilir. Golden Tulip el Mehter, Beldevere Parkı’nın ve iş merkezlerinin yanında yer alan açık yüzme havuzu, havaalanı servisi sunan 4 yıldızlı bir oteldir. Golden Tulip Carthage, Kartaca Antik Kenti yakınlarında La Marsa bölgesinde bulunur, Tunus Şehri merkezine 16 kilometre uzaklıktadır. Otelin açık ve kapalı yüzme havuzları ve havaalanı servisi bulunmaktadır. İbis otel zincirinin de Tunus şehrinde bir oteli vardır. İbis Tunis Otel, şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan ekonomik bir seçenektir. Ramada zincir otellerinin de Tunus şehrinde bir otel seçeneği mevcuttur. Gammarth bölgesinde, Kartaca kumsallarına yakın konumda bulunan Ramada Plaza Tunis, kapalı ve açık yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness salonu imkanlarıyla turistlerin tercih ettiği bir otel olmuştur.

Tunus şehrinin kuzeyinde turistlerin ilgisini çeken küçük kasabası Sidi Bou Said’de de bütçenize uygun otel seçenekleri bulabilirsiniz. Dar Said, Tunus Körfezi manzaralı, açık yüzme havuzlu, ücretsiz kablosuz internet erişimi ve hamam imkanları sunan lüks bir tesis. Dar el Fell, bünyesinde bir de restoran bulunduran, odalarında mutfak, banyo ve ücretsiz kablosuz internet ağı bulunduran sahil kenarı plajı olan ekonomik bir oteldir. Ayrıca Der Fell otelinin havaalanından servis seçeneği de vardır. Buna ek olarak, Sidi Bou Said bölgesinde ev kiralama imkânınız da vardır.