Google+

Arama formu

Adıyaman’da Alışveriş

Adıyaman’da Alışveriş

Adıyaman şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri White Star Hotel, Rabat Resort Hotel, Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Karadut Pansiyon Nemrut, Ünal Hotel, Samos Hotel.gibi otelleri tercih edebilirsiniz

Adıyaman otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Adıyaman otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Adıyaman ekonomik ve sosyal açıdan son zamanların en hızlı gelişen şehirlerden biridir. Bu açıdan AVM ve diğer alışveriş merkezleri ile aslında sizlere oldukça zengin ve farklı zevklere hitap eden bir alişveriş çeşitliliği sunar. Tarihi zenginlik olan bir diğer özelliği ile tarihi eserlerin minyatürlerini alabilir veya hediyelik eşya bakabilirsiniz. Pek çok yöresel ürüne sahip Adıyaman’da alışveriş için ilk durak Kapcami Mahallesi'ndeki tarihi Oturakçı Pazarı olmalıdır. Oturakçı Pazarı'nda halı, kilim, bez bebek, heybe, Nemrut dağındaki heykelleri tasvir eden minyatürleri, geleneksel nakışlı motifleri ile perde gibi çeşitli eşyaları satın alabilirsiniz.
Şehir merkezindeki bu devasa pazarda Adıyaman’da dokunan, kendine has desen ve motifleriyle tanınan Pişinik ve Alikan halıları, kilim, cicim, heybe ile değişik el sanatları ürünlerini bulmak mümkündür. Adıyaman el sanatları açısından köklü bir geçmişe sahip olduğundan hediyelik eşyalar arasında bu ürünler oldukça önemli bir yere sahip. Besni ilçesinin Şire Pazarı'ndan ise besni üzümü, pestili ve muskası yöreye özgü hediyelikler arasındadır. Bunun için Besni ilçesini de ziyaret edebilirsiniz. Cevizli sucuk, fıstıklı muska, kesme ve pekmez şehrin yöresel gıda ürünleri arasında yer alır. 

Adıyaman Turları