Google+

Aydın’da Gezilecek Yerler

189910 Ağu 2016Lokasyon Detay

Aydın lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Concept Suites, Hotel Orhan, Efeler Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Hotel Ünlü, Otel Baltacı gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Cemberlitas Hotel & Hamam, Anemon Hotel Aydin, Koprulu Aydın Suit otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Aydın aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Aydın’da Gezilecek Yerler

Aydın’da gezilecek yerler denildiğinde kimisi plajları düşünürken kimisi de tarihi yapıtları düşünür. Çünkü bu şehir, her ikisinin de en güzel örneklerini sunmaktadır.

Aydın şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Yarım Gün İzmir Şehir Turu (43.16 €), İzmir'den Efes Antik Kalıntılar Tam Gün Turu (69.06 €), Pamukkale Tam daytour (133.8 €), Bodrum Pazar ziyaret ve Cooking Class (85 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Aphrodisias Antik Kenti

5910 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Aphrodisias Antik Kenti

Aydın’ın Karacasu ilçesinde yer alır. Adını aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite’den almıştır. Aphrodisias özellikle Roma çağında Aphrodithe tapınımı ile ünlenmiş antik bir kent olup, günümüzde de çok iyi korunmuş anıt yapıları ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik yerlerinden biridir. Burada Sebasteon, Hadrian, Agora, Piskoposluk Sarayı, Tetraplon, Odeon ve Bishop's Sarayı, Antik Tiyaro, Aphrodisias Müzesi, Teteastoon ve Tiyatro, Tiberius Portikosu ve Agora Kapısı, Aphrodisias Stadyumu bulunmaktadır.

-

Didyma Antik Kenti 

20510 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Didyma Antik Kenti 

Apollon tapınağıyla ünlü olan Didyma Antik Kent,Aydın'ın Söke ilçesine bağlıdır. Mitoloji sevenlere harika bir gezi planı sunmaktadır. Mitolojik Tanrılar olan Zeus, Hades, Poseidon, Athena, Demeter, Afrodit, Hermes ve diğer Tanrıların burada yaşadığı düşünülmektedir.

-

Dilek Yarımadası - Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

9310 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Dilek Yarımadası - Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Dilek Yarımadası Mili Park’ı Güzelçamlı sınırları içinde ve Kuşadası'na 28 kilometre uzaklıktadır. Karşısında Yunanistan'a ait Ege adalarından Sisam adası bulunan milli parkın Dilek Yarımadası bölümü, Samsun Dağları'nın Ege Denizi'ne doğru uzanan son noktasıdır.

-

Milet Müzesi 

1110 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Milet Müzesi 

Milet Müzesi, bahçe teşhiri ve kapalı alan teşhiri olmak üzere iki ana bölümden oluşur. Bahçe teşhirinde Milet şehir sembolü olan aslan heykelleri, yazıtlar, mezar stelleri, lahitler, mimari elemanlar ve sütun başlıkları sergilenmektedir. Yaklaşık 600 metrekarelik kapalı teşhir alanında Milet Antik Kenti, Priene Antik Kenti ve Didim Apollon Tapınağı buluntuları sergilenir.

-

Güvercinada Kalesi

1810 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Güvercinada Kalesi

Kuşadası’nda bulunan bu kalede denizden çıkarılan birçok tarihi küp ve kalıntılar sergilenmektedir. Osmanlı döneminde ada, korsanlara karşı da bir karakol vazifesi yapmış olduğu için, Korsan Kalesi olarak da bilinir. Adanın en yüksek noktasında bulunan kule, muhafızların çevreyi gözetlemesi için kullanılmıştır. Ayrıca adada bir de su sarnıcı mevcuttur. Bugün çevre düzenlemesi yapılmış olan adanın etrafında ve içinde kafeterya, restoran ve çay bahçeleri bulunur.

-

Alangüllü Termaller

3910 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Alangüllü Termaller

Termal suların tadını çıkartabileceğiniz ender yerler arasındadır. Aydın merkezle arasındaki mesafe 22 kilometredir.

-

Altınkum Plajı

4410 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Altınkum Plajı

Kumsal ve piknik alanının iç içe bulunduğu, adından da anlaşıldığı gibi kumu altın sarısı olan, rahatlıkla denize girebileceğiniz bir plajdır. Karadan 200-300 metre açıldığınızda bile su seviyesi beli geçmemekte ve yüzme bilmeyenler için büyük avantaj sağlamaktadır. Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan plaja Aydın merkezden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

-

Çine Vadisi

4310 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Çine Vadisi

Hem efsanesiyle hem de tabiat güzelliğiyle doğaseverlerin ilgisini çeken Çine Vadisi'nin Aydın merkezle arasındaki mesafe 36 kilometredir. Şehir merkezinden dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır.

-

Zeus Mağarası

8810 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Zeus Mağarası

10–15 metre derinliğindeki denizden gelen tuzlu suyun ve dağdan gelen tatlı suyun karışımı ile oluşan Zeus obruğu Güzelçamlı Beldesi’ndeki Dilek Yarımadası'nda bulunmaktadır.

-

Kuşadası Kirazlı Köyü

3010 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Kuşadası Kirazlı KöyüAdını, içindeki kiraz bahçelerinden alan bu köy, Kuşadası merkeze 12 kilometre, Aydın merkeze ise 52 kilometre uzaklıktadır. Ününü, Türkiye’nin ilk ekolojik köyü unvanına ve ilk ekolojik köy pazarına sahip olmasına borçlu olan bu bereketli köyde, kahvaltı mekanları da bir hayli meşhurdur.

-

Aydın ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-