Google+

Bozcaada'da Alışveriş

63609 Ara 2015Lokasyon Detay

Bozcaada'da Alışveriş
bozcaadatatili.com

Üzüm ve şarap adası Bozcaada’da her üzüm çeşidi farklı tarihlerde hasat edilir. Bu nedenle yaz dönemi boyunca ada merkezinde ve yol kenarlarında satılan kasa kasa üzümlerden satın alabilirsiniz. Adada üzüm; kurutulmuş üzüm, üzüm suyu, pekmez, sirke, salamura asma yaprağı, üzüm reçeli gibi her şekilde değerlendirilmektedir. Ayrıca adadan kendiniz ve sevdikleriniz için alınabilecek başlıca hediye kaliteli yerel şaraplardır. Bozcaada’ya özgü Amadeus, Ataol, Corvus, Gülerada, Talay ve Yunatçılar gibi şaraplar mükemmel bir hatıra ve hediye olacaktır. Rumlardan kalma geleneksel domates, incir ve gelincik reçelleri de oldukça ünlüdür.

Çarşamba günleri meyve – sebze pazarı kurulur. Pazardan, Çanakkale’nin köylerinden gelen taze sebze ve meyveler, ev yapımı baklagiller, salça, zeytinyağı, keçi peyniri ve kekik gibi ürünler satın alabilirsiniz.
Kendine özgü hediyelik eşya dükkânlarına sahip Bozcaada’da genellikle el işi ürünler satılmaktadır. Seramik ürünler, bez bebekler, el yapımı takı ve aksesuarlar, etnik kıyafetler, kumaş çantalar, cam objeler, üzüm, şarap ve rüzgâr gülü temalı eşyalar adada en çok öne çıkan hediyelik ürünlerdir.

Bozcaada ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-