Google+

Bozcaada'da Ulaşım

116008 Ara 2015Lokasyon Detay

Bozcaada'da Ulaşım
images7.alphacoders.com

Bozcaada’da ulaşım minibüs, taksi, bisiklet ve scooter ile sağlanmaktadır. Ada merkezi Türk ve Rum mahallelerinin dar sokakları nedeniyle yaz aylarında araçlara kapalıdır. Aracınızla feribottan indikten sonra belediyenin otoparkına park edebilirsiniz. Ada merkezi küçük bir alan olduğundan yürüyerek her yere kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Bozcaada’nın tek toplu taşıma aracı minibüslerdir. Minibüs hatları Ayazma, Habbele ve Çayır plajlarına sefer düzenlemektedir. Adanın kalabalık olduğu dönemlerde Akvaryum koyu ve rüzgar güllerine de seferler yapılmaktadır. Minibüsler sadece Mayıs – Ekim ayları arasında hizmet vermektedir.

Taksi

Adada sadece en kalabalık dönem olan yaz aylarında taksi bulmak mümkündür. Taksiler birbirinden bağımsız olarak çalışır ve belirli bir durakları yoktur bu nedenle taksi şöforlerine cep telefonlarından ulaşmak gerekmektedir. Belirli bir ücretlendirme sistemi olmadığından taksiye binmeden önce ücrette anlaşılması önerilir. 

Bisiklet ve Scooter

Bozcada’da bisiklet ve scooter (küçük motor) kiralama hizmeti sunan birkaç dükkan yer almaktadır. Kiralama ücretleri saatlik, günlük yada haftalık olarak değişiklik göstermektedir.

Bozcaada ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-