Burgazada’daki Festivaller


 

Burgazada’da kültürel turlar yapılır, yenir içilir, en güzel koylardan denize girilir ve alışveriş yapılır da şenlikler olmaz mı? Elbette olur. Burgazada’ya şenlik ve festivallerin tarihlerinde yolunuz düşerse mutlaka bunlara katılmanızı öneririz. Bazı organizasyonların detaylarını yazımızda bulabileceksiniz.

Burgazada Progresif Müzik Festivali: 2017 yılının ağustos ayında dördüncüsü düzenlenen müzik festivalidir. Ancak ada halkının konser dinleyicilerinin alanı kirlettiğine ve çok gürültü yaptıklarına dair şikâyetleri üzerine festivalin ikinci günü iptal edilmiştir. Giriş ücretsizdir. En fazla 400 kişilik alana binden fazla dinleyicinin gelmesi adadaki düzeni maalesef bozmuştur.

Burgazada Rüküş Gecesi: Fenerburnu mevkiindeki Burgazada Anadolu Su Sporları Kulübü’nde 12 Ağustos gecesi saat 10’da gerçekleşen Burgazada Rüküş Gecesi’ne tüm kadınlar davetlidir ve her katılımcı istediği şekilde giyinip süslenerek, dilerse abartıya kaçacak şekilde hazırlanarak, bu geceye katılabilir. Rüküşler Gecesi adadaki tüm kadınlara eğlence vadeden bir ada etkinliğidir.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.