Google+

Dalyan’da Gezilecek Yerler

264216 Ağu 2016Lokasyon Detay

Dalyan’da Gezilecek Yerler

Dalyan eşsiz ekosistemi ve coğrafi özellikleri ile dünyanın sayılı yerlerinden biridir. Denizi, plajı, deltası ve doğasıyla ünlü olan beldede bir de antik kent mevcuttur. Dalyan’da gezilecek yerleri sizler için derledik.

Görülmesi gereken diğer yerler: Ekincik Koyu, Sultaniye Kaplıcaları, Köyceğiz Gölü, Sülüngür Gölü, Günlük Ormanı, Yuvarlak Çay, Saklıkent, Toparlar Şelalesi.

Dalyan şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Rodos: Lindos Cruise ve güney sahili (41 €), Rodos Doğu Sahili Deniz Kayaking ve Şnorkeling Aktivitesi (85 €), Marmaris: İçmeler Scuba Dalış Turu (25 €), İlçe Cabaret Biletleri, Marmaris Talk (25 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

İztuzu Plajı

3416 Ağu 2016Gezilecek Yerler

İztuzu Plajı

Radar Tepesi’nin eteğinden Dalyan Boğazı’na kadar uzanan İztuzu Plaji, caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı bir nokta olduğundan, Kaplumbağa Plajı (Turtle Beach) olarak da anılır. Yaklaşık 5 buçuk kilometre uzunluğunda olan İztuzu Plajı 2008 yılında Avrupa’nın en iyi açık alanı, 2011 yılında Avrupa’nın en iyi plajı, 2013 yılında ise Avrupa’nın en iyi yedinci plajı seçilmiştir. Tatlı su ile tuzlu suyun bir arada olduğu bu doğa harikası kumsal, kaplumbağaların yumurtladığı mayıs-eylül ayları arasında akşam 20.00’den sabah 08.00’e kadar kapalıdır.

-

Kaunos Antik Kenti

5316 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Kaunos Antik Kenti

2.800 yıllık bir geçmişi olan Kaunos Antik Şehri, Dalyan beldesinin karşısında bulunan Çandır Köyü’nün sınırları içinde bulunur. Bir liman kenti olarak kurulan şehir, Dalyan Deltası oluşunca deniz kıyısından uzakta kalmıştır. Engebeli bir araziye kurulu bu antik kenti tekne turlarına katılarak ziyaret edebilirsiniz. Akropol, şehir surları, tiyatro, kilise, agora, tapınaklar ve kutsal alan Kaunos’ta bulunan görülmeye değer kalıntılar arasındadır.

-

Dalyan ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-