Dalyan’da Nerede Kalınır?

dalyan-berg-hotel.jpg

Bozulmamış doğası, görenleri hayran bırakan güzellikleri ile Dalyan huzurun adresidir. Sakinlik içerisinde tatilini geçirmek isteyenlerin ilk adresi olan Dalyan’da konaklayabileceğiniz birçok tesis bulunmaktadır. Dilerseniz lüks bir otelde tatilinizi geçirebilir, şirin pansiyonlarda çam ağaçları eşliğinde konaklamanın tadını çıkarabilirsiniz. Bc Spa Hotel Dalyan nehir kenarında yer alan dört yıldızlı bir oteldir. Dalyan’ın en çok tercih edilen otellerinden biri olan Bc Spa Hotel’de aradığınız huzuru bulabilir, nehir manzarası eşliğinde güne başlayabilirsiniz. Akropol ve kaya mezarlarına hâkim konumu ile dikkat çeken Dalyan Resort Hotel tatilinizi keyifle geçirebileceğiniz tesisler arasındadır. Kahvaltınızı yörenin organik ürünleri ile yapabilir, spa bölümünde dilediğiniz masajı yaptırabilirsiniz. Michelangelo Boutique Hotel uygun fiyatları ile Dalyan’da konaklamak isteyenleri beklemektedir. Türk ve Osmanlı mutfağının eşsiz lezzetlerinden oluşan A la Carte restoranı ve konforlu odaları ile öne çıkan otel ilgi çeken bir diğer tesistir.

Caretta Caretta Hotel, Dalyan Hotel Palmyra, Osmanlı Hanı Apart Hotel, Dalyan Hotel Caria Royal, Dalyando Apart Hotel Dalyan’da konaklayabileceğiniz oteller arasındadır. Muğla’nın diğer tatil beldelerine göre daha uygun fiyatlarda konaklama imkanı bulabileceğiniz Dalyan otelleri yaz aylarında yoğun ilgi görmektedir. Gecelik 60 TL’den başlayan Dalyan otellerinde konaklama ücretleri 250 TL’ye kadar çıkmaktadır. Otellerin konumu, hizmet kalitesi ve sunduğu imkânlara göre fiyatları belirlense de Dalyan otellerinin hepsine huzur dolu bir tatil sizleri bekliyor.

Bütçenizi aşmadan tatilinizi geçirmek isterseniz Dalyan pansiyonlarını tercih edebilirsiniz. 10 - 15 oda ile hizmet veren Dalyan pansiyonlarında bahçede yetişen doğal ürünler ile hazırlanmış yemekleri tadabilir, kalabalıktan uzak şekilde kafanızı dinleyebilir, huzur bulabilirsiniz. Dervişhan Pansiyon, Dalyan Pansiyon, Çınar Pansiyon, Likya Pansiyon Dalyan’da konaklayabileceğiniz pansiyonlar arasındadır. Dalyan’da doğa ile iç içe bir tatil geçirmek ve sabahları kuş sesleri eşliğinde uyanmak istiyorsanız çadır veya bungalovlarda da kalabilirsiniz. Dalyan Camping doğaseverlerin en çok tercih ettiği kamp alanlarının başında gelmektedir. Yıl boyunca açık olan tesiste çadır, karavan ve bungalov evlerde konaklayabilir, harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Dalyan’da birçok ev sahibi yaz döneminde evlerini kiraya vermektedir. Tatilinizi daha uzun süre Dalyan’da geçirmeyi düşünüyorsanız beldedeki kiralık evleri inceleyebilir, sezonluk olarak kiralayabilirsiniz.