Google+

Arama formu

Dalyan’daki Festivaller

Dalyan şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Dalyan Residence Suites, Kamer Suites Hotel, Çeşme Ladin Otel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Calico Hotel Çeşme, Yona Motel, Kamer Suites Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Casa De Playa Luxury Beach Hotel, Kamer Suites Hotel, Calico Hotel Çeşme tesislerini incelebilirsiniz.

Dalyan otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Dalyan otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Dalyan’daki Festivaller


Dalyan Turları

Dalyan’da doğanın tadını çıkardıktan sonra seyahatinize denk gelen festival ve şenliklere uğrayabilir, eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Dalyan’a yolunuz düştüğünde yörede yaşayanların geleneksel eğlencelerine katılmak ve onlarla birlikte coşku dolu anlar yaşamak isterseniz bu etkinlikleri not etmenizi öneriyoruz. Festival ve şenliklerin detaylı bilgilerini yazımızda okuyabilirsiniz.

Dalyan Kefal Balığı Festivali

Dalyan’da bu yıl ikincisi düzenlenen Kefal Balığı Festivali’nde Dalyan’da kış turizminin hareketlenmesi amaçlanarak Dalyan kefalinin tanıtımı yapılıyor. Balık tutma yarışmaları, çeşitli gösterilerin ve konserlerin düzenlendiği festivalde katılımcılara ekmek arası kefal dağıtılıyor. Dalyan Kefal Balığı Festivali aralık ayında düzenleniyor.

Caretta Caretta Kültür ve Turizm Festivali

Her yıl haziran ayının son haftası ile temmuz ayının ilk haftası düzenlenen festival altı gün boyunca oldukça renkli görüntülere sahne oluyor. Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalde sergiler, konserler, halk oyunları ve tiyatro gösterileri düzenleniyor. Yöreye has yemeklerin tadımının da yapıldığı festivalde her sene çamur güzeli seçiliyor.

Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali

Her sene 6 - 13 Mayıs arasında düzenlenen festivalde Ortaca’nın tanıtımı amaçlanıyor. Sekiz gün süren festival boyunca birbirinden ünlü sanatçıların konserleri ile eğlenebilir, düzenlenen yarışmalara katılabilir ve tezgâhlarda yer alan birbirinden lezzetli ürünleri deneme şansı bulabilirsiniz.

Uyarı: Her festivalin tarihleri yolculuk öncesi kendi sitelerinden teyit edilmelidir.