Google+

Arama formu

Davraz

Yerel Saat - : - / -
Kur Farkı 1 TRY = 0.00
Priz Tipi Type F250V-16 A
Hava Durumu -- ℃
Yıllık Ortalama Sıcaklık
Oca 0℃
Şub 0℃
Mar 0℃
Nis 0℃
May 0℃
Haz 0℃
Tem 0℃
Ağu 0℃
Eyl 0℃
Eki 0℃
Kas 0℃
Ara 0℃

Davraz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Davraz kayak merkezi, gülleri ve son dönemde lavantalarıyla meşhur olan ilimiz Isparta'daki bir kayak merkezidir. Isparta Kulovası mevkiindeki Davraz Kayak Merkezi, Türkiye’nin kar ve pist kalitesi açısından en üstün kayak merkezleri arasındadır. Zirvesi 2635 metrelik olan Davraz Dağı, ziyaretçilerine Eğirdir Gölü'ne nazır kayak yapma imkanı vermektedir. Bu sebeple Türkiye'deki kayak merkezleri arasında özel bir yere sahiptir. 

Hem yeni başlayanlara hem de ileri düzeyde kayak ve snowboard yapanlara uygun pistlerin bulunduğu Davraz'da toplam pist uzunluğu 22.5 kilometredir. Sandalyeli liftle çıkılan ilk istasyonda geniş bir kafe bulunmaktadır. Hem kayakçılar hem de Isparta halkı tarafından rağbet gören bu kafede içinizi ısıtacak içecekleri yudumlarken dinlenebilirsiniz. Kayak derslerinin yanı sıra snowboard dersleri de alabileceğiniz Davraz'da sezon 20 Aralık gibi başlayıp 20 Mart civarında sona ermektedir. Yazın ve ilkbaharda Davraz, çeşitli futbol kulüpleri tarafından da tesis olarak kullanılmaktadır.

Davraz'a Nasıl Gidilir?

Davraz kayak merkezine Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'ndan yaklaşık 45 dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşabilirsiniz.


Davraz'da Nerede Kalınır?

Davraz Kayak Merkezi’nde farklı bütçelere uygun 3 adet konaklama seçeneği mevcut. Davraz'a gelirseniz 4 yıldızlı Sirena Davraz Otel'de, Süleyman Demirel Üniversitesi Konukevi'nde veya bir uygulama oteli olan Isperia Davraz Otel'de konaklayabilirsiniz.