Google+

Kaş

Kaş - : - / -
--℃
1 TRY=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon5.6℃
 • Şubweather-icon6.1℃
 • Marweather-icon8.9℃
 • Nisweather-icon12.8℃
 • Mayweather-icon17.2℃
 • Hazweather-icon22.2℃
 • Temweather-icon26.1℃
 • Ağuweather-icon26.1℃
 • Eylweather-icon22.8℃
 • Ekiweather-icon16.7℃
 • Kasweather-icon10℃
 • Araweather-icon7.2℃
Ülke: Türkiye  Nüfus: 55.574  İklim: Akdeniz İklimi  Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün

 Kaş

Kaş Antalya’nın  en güzel beldelerinden biridir. Kaş’ın doğal güzelliği, tarihi dokusu Antalya’yı özel kılmaktadır. Kaş’ın nüfusu 2014 resmi rakamlarına göre, 55.574’tür. Kaş’ta özellikle yaz mevsiminde, turizm faaliyetleri bölgenin geçimine katkı sağlamaktadır.Kaş her sene birçok turistin tercih ettiği Akdeniz’in incileri arasındadır.
 
Kaş’ın tarihi geçmişi oldukça eski ve derindir. Bölgenin bilinen en eski ismi,  Antiphellos’tur. Tarihi dönemler boyunca önemli ticaret limanı özelliğiyle ön plana çıkmıştır. Kaş antik kenti Roma zamanında  da ön plana çıkmıştır. Kaş, antik dönemlerde Teke Yarımadası olarak anılmıştır. Likya ve Karia bölgeleri arasında kavşak noktasında yer almıştır ve iki bölgeyi birbirine bağlamıştır.Kaş ayrıca Bizanslıların hakim olduğu zamanda piskoposluğun merkezi olmuştur. Bölge araplar tarafından istilaya uğramış  böylece  Selçukluların eline geçmiştir. Kaş’ın Osmanlı hakimiyetine geçmesi ise Yıldırım Bayezid zamanında gerçekleşmiştir. 

Kaş’ı özel ve farklı kılan zenginliği ise, antik tiyatrosudur. Kaş’a gelen  her ziyaretçinin ilk gitmesi gereken yer olan tiyatro, 4 bin kişi kapasitededir. Kaş’ın tarihi dokusunun yanı sıra etkinlik alanları da  geniştir. Bölgede Rafting, Trekking, yamaş paraşütü ve dağ  bisikleti turları rağbet görmektedir.

Tanıtım Videosu:
 

 

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına çıkarken yaptırmanız gereken özel bir sigorta poliçesidir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası. Bu sigortanın amacı seyahatiniz sırasında herhangi bir sağlık sorununa karşı güvence altında olmanızdır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını vize başvurusuna gitmeden önce almanız gerekiyor. Nitekim ülkeler vize vermek için bu yurtdışı seyahat sağlık sigortasını talep ediyor. Birkaç yıl önceye kadar bu poliçeyi almak için mutlaka bir sigorta acentesine gitmeniz gerekiyordu. AXA Sigorta bu işi kolaylaştırdı. AXA Sigorta web sitesinden kolaylıkla alabileceğiniz bu poliçenin fiyatı ise 6 Euro’dan başlıyor.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını hemen alıp poliçeyi kenara koymanızı öneririz, böylelikle vizeye gitmeden bir işi kolaylıkla çözmüş olursunuz. Zaten yurtdışındayken hastalanırsanız ya da beklenmedik bir şey başınıza gelirse, masraflarınızın hızlıca sigorta tarafından karşılanması ile yüksek ücretler ödemekten de kurtulursunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kaş, Antalya şehir merkezine 189 km uzaklıkta yer almaktadır. Kaş’ın komşuları, kuzeyde Elmalı, doğuda Demre Batı’da ise Fethiye’dir. 

Geolocation

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim

 Kaş

Antalya’nın turizm beldesi olan  Kaş’ta ,hakim olan iklim Akdeniz iklimi’dir. Bölgede yazlar çok sıcak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında  sıcaklıklar normalin üzerindedir. Yazın ortalama sıcaklık 25 derecenin üzerine çıkar. Kışın en soğuk aylar ise Ocak ve Şubat aylarıdır. Akdeniz ikliminin etkisine bağlı olarak Kaş’ın yıllık ortalama sıcaklığı 19 derecedir. Genel olarak her mevsim gezmeye uygun bir yerdir.  Özellikle bahar ve güz dönemi Kaş’a gitmek için en uygun zamanlardır. 

Kaş’a gitmek için ulaşım seçenekleri oldukça rahat sağlanır. Havayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, Antalya ya da Dalaman havaalanlarını tercih edebilirsiniz. Dalaman Kaş arası mesafe 160 km iken, Antalya havaalanı ile
Kaş arası mesafe  220 km’dir.  Havayolunu tercih etmek istemiyorsanız, Türkiye’nin hemen her bölgesinden Kaş’a sefer yapan otobüsleri kullanabilirsiniz, 

Özellikle yaz mevsiminde tursit akınına uğrayan Kaş’ta nerede  kalınır sorusuna oldukça otel ve pansiyon seçeneği söylemek elbette mümkün.  Özellikle  pansiyona dönüştürülmüş evlerin sayısı çoktur. Genellikle plaj çevresinde deniz manzaralı çok fazla konaklama seçeneği mevcuttur. Otellerin en çok yoğun olduğu bölgelerden biri Küçük Çakıl Plajı’nın çevresidir.  Daha sakin bir yeri tercih etmek isteyenler, Çukurbağ Yarımadası’nda konaklayabilir. Ayrıca Kaş’ta kamp yaparak kalmak da eğlenceli olabilir
 


Kaş Otel Önerileri

En Uygun Fiyatlı Kaş Otelleri

En Yüksek Puanlı Kaş Otelleri

Kaş'ta Ulaşım
kaspansiyon.net

Antalya’nın turistik beldesi Kaş’ta ulaşım genellikle dolmuşlarla sağlanır. Kaş içinde bulunan mahalleler arası dolmuş seferleri sık sık sağlanmaktadır. Dolmuşlar gece 12’ye kadar hizmet vermektedir. Eğer arabanız yoksa, dolmuşlarla Kaş’ın ünlü plajlarına rahatlıkla gidebilirsiniz.

Kaş Gezilecek Yerler

Antalya’nın tatil beldelerinden biri olan Kaş, hem tarihiyle, hem doğal güzelliğiyle her sene milyonlarca turisti ağırlar. Antik kentleriyle, masmavi denizi ve koylarıyla Kaş’a gezmek bambaşka bir tatil hatırası yaşatır. Yüzlerce yılın mirası olan Antiphellos Antik Kenti, Noel Baba Kilisesi, Patara Antik Kenti ve masmavi güzel doğasıyla Kekova gezilmesi gereken yerlerdir. Kaş’ta yamaç paraşütü yapmak oldukça popüler hala gelmiştir. Doğa sporlarının merkezi haline gelmiştir. Kaş’ta yapılması gerekenler listesi oldukça uzun.

Akdeniz Mutfağı
istanbul.com

Kaş mutfağı demek Akdeniz mutfak kültürü demektir. Akdeniz mutfağı,  zeytinyağının,  sebze ve meyvenin eksik olmadığı lezzetlerden oluşur. Özellikle deniz ürünleri Akdeniz’in simgesidir.  Sofraları bol bol yeşillik süsler. Akdeniz’de  meze kültürü oldukça gelişmiştir. Ağırlıklı olarak C vitamin tüketilir. Akdeniz mutfağı aynı zamanda sağlıklı yaşam mutfağıdır.
Antalya Türkiye’nin turunçgilinin merkezidir.  Zeytinyağlı salatalar, hamurişleri,  yemyeşil sebzeler sofraların vazgeçilmezidir. Özellikle taze balıklar Antalya restoranlarında yerini her zaman alır.

Kaş Gece Hayatı
wikimedia.org

Kaş’ta gece hayatı, diğer tatil beldelerine göre daha sakin geçer. Disko , kulüp gibi  mekan pek yoktur. Ancak sabaha kadar  hareketli ve canlı bir atmosfer vardır. Çok fazla farklı müzik seçeneği sunan barlar bulunmaktadır. Dans etmek,canlı müzik dinlemek için  güzel  mekanlar vardır.
 

Kaş’ta alışveriş yapmak oldukça eğlenceli. El emeği süs eşyaları, halı dokumaları oldukça meşhurdur. Kaş’ta alışveriş için en çok tercih edilen  yerler, Uzun Çarşı ve Cuma Pazarı’dır. Uzun Çarşı  eskiden beri halkın buluşma noktası olan tarihi yerlerden biridir. Cuma Pazarı alışverişin en iyi adreslerinden biri. Burada el emeği pekmez, tarhana, Kaş’ın taze meyve ve sebzeleri satılır.Bu el yapımı yiyeceklerden satın alıp denemelisiniz. Ayrıca Kaş bölgesinde çok sayıda renkli takı dükkanları, hediyelik eşya dükkanları bulunur. 


trtturk.com

 • Uçurtma Şenliği: Nisan–Mayıs 
 • Likya Yolu Bahar Yürüyüşü Şenliği 
 • Doğa Sporları Festivali 
 • Kaş–Meis Yüzme Yarışları
 • 23 Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 
 • 19 Mayıs- Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı 
 • 29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı 
 • 30 Ağustos- Zafer Bayramı 
 • Dini Bayramlar
 • Acil Servis: 112
 • Yangın: 110
 • Polis: 155