Google+

Kaz Dağları'nda Nerede Kalınır?

28606 Eki 2017Lokasyon Detay

Kaz Dağları'nda Nerede Kalınır?
 

Kaz Dağları, sunduğu konaklama çeşitliliği sebebiyle, herkese uygun bir seçenek mutlaka var. Yaz kış ziyaret edebileceğiniz bu bölgede ister Millî Park’ın en içinde isterseniz de çevre beldelerde konaklayarak tatilinizi dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Tercihiniz doğayla iç içe bir tatil geçirmekse yönelmenizi tavsiye edebileceğimiz konaklama tipi kamp kurmaktır. Millî park statüsündeki Kaz Dağları’nda kendi çadırınızla kamp kurabileceğiniz gibi, doğanın kalbinden uzaklaşmadan, farklı tesislerin olanaklarından da faydalanabilirsiniz. Bu konuda Hızır Kampı’nı ve Darlıdere Tabiat Parkı’nı önerebiliriz. Bu iki tesis, isterseniz kendi çadırınızı kurabileceğiniz, isterseniz de ağaç evlerde veya taş ve ahşap evlerde konaklayabileceğiniz yerler. Hava güzel olduğu müddetçe çoğu genç ve sırt çantalı gezgin doğayla iç içe konaklamayı tercih eder. Kaz Dağları’nın kamp alanı opsiyonları da bu kitleyi oldukça mutlu etmektedir.

Daha konforlu konaklama tipleri için Millî Park sınırlarının dışına çıkmak gerekir. Bu durumda çevredeki köylerde konaklayabilir ve gündüz Millî Park ziyaretini aracınızla gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle birbirine çok yakın bu köylere de gitmek için bir nedeniniz olur ve sadece Millî Park görmek yerine yöre halkıyla tanışabileceğiniz farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Küçükkuyu, Güre, Çamlıbel, Adatepe ve Yeşilyurt köyleri konumları itibariyle Millî Park’a oldukça yakın olduklarından, konaklama için buraları tercih edebilirsiniz. Sarissa Hotel, Hünnaphan Hotel, Olive Odore Palace Hotel, Aeneas Hotel, Erguvanlı Ev, Öngen Country Hotel, İda Taş Konak ve Karye Müze Hotel, Kazdağları Esida Otel, Ida Blue, Hünnap Han ve Zeus Han beğeneceğinizi düşündüğümüz oteller. Ramada Thermal Resort & Spa ve Hattusa Vacation Thermal Club diğer otellere göre biraz daha pahalı olmasına rağmen fiyat performans dengesinin oldukça iyi olduğu, tavsiye edebileceğimiz oteller. Termal otel özelliklerinden yararlanıp havuzunda vakit geçirebilir ve rahatlayabilirsiniz.

Eğer Kaz Dağları Millî Parkı’na sadece günübirlik bir gezi yapmayı düşünüyorsanız, buradan biraz daha uzakta olan Altınoluk gibi yazlık beldelerde konaklayabilir ve aracınızla Millî Park’ı ziyarete gelebilirsiniz. Uzak desek bile her daim arabayla yirmi dakikada kat edebileceğiniz bir mesafede olacağınızdan, bu bölgelerde konaklamak sizi korkutmasın. Altıner Otel, Papazlık Han Butik Otel, Rezone Health & Oxygen Hotel, Club Afrodit Tatil Köyü, Kazdağları İda Natura Otel birkaç seçenektir. Altınoluk beldesi de çevre köylere kıyasla daha canlı olduğu için gündüzlerin yanı sıra akşamları da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kazdağları ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-