Kırıkkale’deki Festivaller

uzum-festivali.jpg

Kırıkkale seyahatiniz öncesinde şehirde düzenlenen etkinlikleri incelerseniz bulunduğunuz tarihe denk gelen bir etkinliğe katılabilirsiniz. Kırıkkale’de düzenlenen etkinliklerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Karakeçili Kültür Şenliği

Her yıl eylül ayında Karakeçili ilçesinde düzenlenen festivalde halk oyunları eşliğinde çeşitli gösteriler düzenlenmekte ve yemekler dağıtılmaktadır.

Yahşihan Yoğurt Festivali

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde eylül ayının sonunda düzenlenen Yoğurt Festivali birbirinden renkli görüntülere sahne olmaktadır. Vatandaşlar tarafından üretilen en güzel yoğurtların seçildiği etkinlikte dereceye girmeye hak kazananlara çeşitli ödüller dağıtılmaktadır.

Ulusal Tekvando Festivali

Kırıkkale’de tekvando sporunu halka yakından tanıtmak ve geliştirmek amacıyla her yıl aralık ayında düzenlenen festivalde Türkiye’nin farklı illerinden sporcuların katılımıyla müsabakalar düzenlenmektedir.

Sulakyurt Kavun-Karpuz Festivali

Her yıl eylül ayında Kırıkkale’nin Sulakyurt ilçesinde düzenlenen festivalde ilçenin daha yakından tanıtılmasının yanı sıra ilçe ekonomisini canlandırmak da amaçlanmaktadır.

*Her festivalin tarihi kendi sitesinden yolculuk öncesi teyit edilmelidir.