Google+

Arama formu

Kırklareli’ne Ne Zaman Gidilir?

Kırklareli’ne Ne Zaman Gidilir?

Kırklareli şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Royal Bilgiç Hotel, Köyevi Butik Hotel, Longoz Hotel İğneada. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz İğneada Parlak Resort Hotel, Sts Hotel Lüleburgaz, Royal Bilgiç Hotel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız Köyevi Butik Hotel, Royal Bilgiç Hotel, tesislerini incelebilirsiniz.

Kırklareli otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Kırklareli otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Marmara Bölgesi’ndeki Kırklareli, özellikle çevresindeki dağlar ve kıyısındaki Karadeniz sebebiyle farklı iklim ve hava koşullarına sahiptir. Şehir merkezinde karasal iklim hakimdir. Bu sebeple yazlar sıcak, kışlar soğuk ve zaman zaman kar yağışlıdır. Istranca Dağları’nın kuzeye bakan kesimlerinde ise Karadeniz iklimi görülür. Buna bağlı olarak yazlar serin, kışlar ise soğuktur. Yüzde 48’ini dağların oluşturduğu şehirde ormanlar da yoğundur. Bu sebeple Türkiye’nin önemli av merkezlerinden biridir ve buna ilgi duyanlar ekim-şubat ayları arasında Kırklareli’ni ziyaret ederler.

Yağlı güreşiyle de ünlü olan şehre müsabakaları ve festivalleri izlemek isteyenler mayıs, haziran ve eylül aylarında gider. Deniz tatili için kıyı köylerine gideceklerse temmuz ve ağustos aylarında oradadır.


Kırklareli Turları