Milas’ta Nerede Kalınır?

DI_2314-kopyala21.jpg

Milas, uzun kıyı şeridiyle ve Bafa Gölü gibi eşsiz doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil vadediyor. Kişilerin konaklamak isteyecekleri yerlerin de taleplerine göre şekillenmesi bu durumda kaçınılmazdır. Örneğin kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü meraklılarının konaklayabileceği yerler ile kumsala uzanıp denize girmek isteyecek ya da yamaç paraşütü yapmak isteyecek bir tatilcinin konaklamak isteyeceği yerler farklılık gösterecektir. Milas bu noktada hem zevklere hem de bütçelere göre çeşitli alternatifler sunabilecek işletmeler barındırıyor. Genel olarak bakıldığında, oteller, pansiyonlar ve kamp alanları olarak opsiyonlar sıralanabilir.

Milas seyahatinizde konaklama tercihiniz otel tarafında olacaksa; burada da doğanın kucağında ve samimiyetiyle konuklarına kucak açan butik oteller ve çiftlik otelleri gibi alternatiflerin olduğunu bilmenizde fayda var. Örneğin Silva Oliva Hotel & Farm, harika Bafa Gölü manzarası ile ziyaretçilerine harika bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Ayrıca işletme sahipleri, konaklamada sağladıkları doğallığı ve huzuru tatilinizin hemen her noktasına yaymaya gayret ediyorlar. Bafa Gölü Tabiat Parkı’nda gezme ve yoga yapma gibi imkânların yanı sıra tamamen kendi ürettikleri zeytinyağı ve yöre halkının yetiştirdiği meyve ve sebzelerle, hiçbir suni ürün kullanmadan yaptıkları yemekle de konuklarının ruhları kadar damaklarında da iz bırakıyorlar. Ayrıca Boğaziçi köyünde bulunan Yalıçapkını Boutique Hotel de keyifli konaklama alternatiflerinden. Bozbük’te bulunan, konuklar için hemen her şeyin düşünüldüğü harika manzarası ile lüks bir tatil keyfi sunan Six Senses Kaplankaya Otel ya da biraz daha ekonomik olabilecek Ören’de yer alan Club Pomalin Butik Otel de seyahat planlaması için göz atılabilecek yerlerdendir.

Otelden ziyade, pansiyon tercih edecek ziyaretçiler için de değerlendirebilecekleri alternatiflerden bahsedebiliriz. Çökertme’de yer alan Orhan Pansiyon & Restoran, masmavi kapıların önlerindeki rengârenk çiçekleri ile görsel bir şölen sunuyor. Ege sahil mimarisine sahip pansiyonda sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca pansiyonun işletmeciliğini yapan, yörenin yerlisi ev sahiplerinden de çevre hakkında bilgi alarak sıcak sohbetler yapabilirsiniz. Eğer tatilinize minik hayvan dostlarınızla çıkmayı planlıyorsanız hayvan dostu konaklama imkânı sunan, Kıyıkışlacık’taki Hayal Pansiyon da tam size göre diyebiliriz. Gündelik hayatın ve karmaşanın uzağında basit bir tatil arzulayan konuklar için ise Bafa’da yer alan Selenes Pansiyon da ideal bir seçim olacaktır.

Betonarme yapılardan sıkılan ve tamamen doğal bir tatil tasarlayan ziyaretçiler için ise bölgede karavan, bungalov ve çadır gibi salaş konaklama imkânlarının sunulduğu işletmelerden de bulunmaktadır. Çökertme’de bulunan Fesleğenbükü Ahşap Evleri, deniz kenarında sakin ve huzurlu bir tatil imkânı sunuyor. Ayrıca Bafa’da bulunan Turgut Kamping de doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı yapmak isteyen ya da sadece doğa içerisinde dinlenmek amacıyla yola çıkan ziyaretçilerini bekliyor. Ayrıca Ören Kervan ve Çadır Kampı da yamaç paraşütü yapmak isteyen ve denize girmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.