Milas’taki Festivaller

boots-3124119_960_720.jpg

Milas’ta kutlamalar ve şenlikler çok büyük ölçüde kültür ve sanata dönüktür. Farklı sebeplerden dolayı her yıl düzenlenemeyen etkinlikler de olacaktır kuşkusuz. Bu sebeple özellikle takip etmek istediğiniz etkinlik olursa gitmeden önce tarihlerini teyit etmenizi öneririz.

Milas Edebiyat Günleri: 15 – 17 Eylül 2017 tarihinde 8.’si düzenleniştir. Edebiyat konulu sempozyumlarla zenginleşmiş Edebiyat Günleri her yıl eylül ayında düzenlenmektedir.

Melih Cevdet Anday Anma Etkinlikleri: 2 - 4 Eylül 2017 tarihinde 12. kez gerçekleşen etkinliktir. Her yıl belirlenen bir dalda yapılan yarışmaları kapsar. Örneğin deneme, tiyatro, şiir bu türlerden yalnızca birkaçıdır. Her yıl ağustos - eylül aylarında gerçekleşir.

Turhan Selçuk Karikatür Yarışması: 2018 yılında 8. kez açılan yarışmada farklı turlarda elenerek finale kalan karikatürler arasından seçimler yapılır. Çok sayıda milletten katılımcıya kapılarını açan yarışma bu noktada uluslararası bir statü kazanıyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra ödül alan, almayan birçok karikatür Turhan Selçuk Karikatür Evi’nde sergilenir.

Nebi Uslu Tiyatro Şenliği: 2018 yılında dokuzuncusu düzenlenmiş olan yarışmada farklı tiyatro topluluklarının performansları izleyiciyle buluşur. Mayıs ayında gerçekleşen bu organizasyonda tüm oyunlar ücretsizdir.

Bafa Kızlar Bayramı: Belediye tarafından düzenlenen, tek günlük bir şenliktir. Eylül ayında düzenlenmektedir. Davullu zurnalı gösterilerin ardından kortejlerle renklendirilen şenlik günün sonunda yöre halkının yaptıkları yemekleri hep birlikte yemesiyle son buluyor.