Google+

Pamukkale’de Gezilecek Yerler

207317 Ağu 2016Lokasyon Detay

Pamukkale’de Gezilecek Yerler

Pamukkale lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Venus Suite Hotel, Sinter Terasse House Hotel, Bellamaritimo Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Artemis Yoruk Hotel, Kale Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Anatolia Hotel, Ozbay Hotel, Hotel Dort Mevsim otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Pamukkale aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Pamukkale, doğanın mucizevi oluşumlarının yanı sıra hayranlık uyandırıcı bir tarihe de ev sahipliği yapıyor. Pamukkale’de gezilecek yerleri sizler için derledik.

Pamukkale Travertenleri

6317 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Pamukkale Travertenleri

Denizli’nin ve Türkiye’nin sembolü olan, her yıl yerli yabancı sayısız turistin ziyaret ettiği Pamukkale Travertenleri kimyasal reaksiyon sonucu çökelme ile meydana gelen kaya oluşumlarıdır. Bölgedeki termal su havayla buluştuğunda, kayaların üzerinde kalsiyum karbonat birikir ve travertenlerin eşsiz pamuksu görüntüsünü oluşturur. Pamukkale Travertenleri UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

-

Antik Havuz

5717 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Antik Havuz

Kalp hastalığı, damar sertliği, romatizma, tansiyon, raşitizm gibi pek çok hastalığa derman olan şifalı suları ile meşhur Antik Havuz, Antik çağlardan bu yana şifa veren bir yer olarak biliniyor.

-

Hierapolis Antik Kenti

6717 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Hierapolis Antik Kenti

M.Ö. II. yüzyıl başlarında Bergama kralı II. Eumenes tarafından kurulduğu bilinen Hierapolis Antik Kenti, içinde pek çok dini yapı barındırmasından dolayı, arkeoloji dünyasında “Kutsal Kent” olarak tanınıyor. Pamukkale Travertenleri ile birlikte Dünya Mirası listesinde bulunan Hierapolis’te görülmeye değer başlıca yapılar şunlar: Frontinus Caddesi, agora, Kuzey Bizans Kapısı, Güney Bizans Kapısı, gymnasium, tritonlu çeşme binası, tiyatro, surlar, Apollon Kutsal Alanı ve su kanalları.

-

Karahayıt Kaplıcaları

1217 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Karahayıt Kaplıcaları

Pamukkale’nin termal kaplıcalarının bir parçası olan Karahayıt Kaplıcaları çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği gibi içme suyu olarak da kullanılıyor. Demir minerali içerdiği için ve döküldüğü yerleri kırmızıya boyadığı için “Kızıl Su” olarak da anılıyor. Sindirim sistemi, mide, bağırsak, karaciğer ve safra yolları kaplıcanın suyunun şifa verdiği başlıca organlardan...

-

St. Philippe Martyrion Kilisesi

1617 Ağu 2016Gezilecek Yerler

St. Philippe Martyrion Kilisesi

Pamukkale’nin en eski tarihi kalıntıları arasında olan St. Philippe Martyrion Kilisesi, Hierapolis Antik Kenti’nin kuzeyinde yer alır. M.S. IV. veya V. Yüzyıllarda yapıldığı tahmin edilen kiliseye adını veren kişi, İsa’nin 12 havarisinden biridir.

-

Pamukkale ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-