Google+

Arama formu

Riva Mutfağı

Riva Mutfağı

Riva İstanbul’un sebze-meyve yetiştirmek için en elverişli bölgelerinden birinde yer alıyor. Yoğun yağış oluyor oluşu ve elverişli toprağı mahallede pazarlarda sürekli taze sebze-meyve bulmayı sağlıyor ve tabi ki bölgenin taze sebzelerinden yapılan yemeklerin de tadına doyum olmuyor. Karadeniz kıyısında yer alması sebebiyle de balık restoranları en sık karşılaşılan restoranlar.

Popüler restoranlar

Kalyon Balık Restaurant: Riva Deresi’nin tam Karadeniz’e döküldüğü yerde yer alan, harika manzaralı eski bir tekneden dönüştürülmüş restoran. Kışları yanan sobasıyla ve lezzetli ana yemekleri/mezeleriyle Riva’nın popüler seçeneklerindendir.

Riva İskele Restaurant: Yanyana restoranlar arasında, harika müzikleri nefis mezeleri ve uçuk olmayan fiyatıyla tercih edilebilir restoranlardan. Özellikle balıklarının tazeliği ve mezelerinin lezzeti için fiyatı oldukça makul.

Riva Vira: Deniz kenarında, kumsalın içinde yer alan bu restoran, özellikle akşamüstü birası için ideal. Yazları plaj işletmesi olarak işletilen mekanda 90’lı yılların pop şarkılarını dinleyip deniz manzarası eşliğinde biranızı içip aperatiflerinizi yiyebilirsiniz.

Diğer restoranlar: Riva Köy Balıkçısı, Demircan Restaurant, Riva Balıkçısı Faruk

Bahşiş

Riva’da bir restorana gittiğinizde sizden beklenen bahşiş miktarı yüzde 10’dur.