Google+

Arama formu

Şile’de Alışveriş

Şile şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en çok tavsiye edilenleri Violet Park Otel, Doğa Club, Kumsal Butik Otel Şile. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Dikçatı Pansiyon Şile, Şeref Hotel Şile, Tilbe Otel. gibi otelleri tercih edebilir ya da en yüksek indirime sahip olanları merak ediyorsanız The Sıgn Şile Hotel Spa ( Ex Şile Gardens Hotel Spa), Şile Resort, Klas Hotel Şile tesislerini incelebilirsiniz.

Şile otellerini Tatilsepeti.com üzerinden incelemek için tıklayın.
Şile otellerini Jolly Tur üzerinden incelemek için tıklayın.

Şile denince akla gelen ilk ürün Şile Bezidir. El tezgahlarında, pamuk ipliğinden dokunan, tamamen Şile'ye özgü bir bezdir. İlçenin heryerinde Kıyafet ve farklı tekstil ürünleri olarak bulabileceğiniz Şile bezlerini farklı hediyelik eşya türleri olarak da bulabilirsiniz. Aynı zamanda semt pazarlarında kurutulmuş otları ve çeşitli sebze ve meyveleri taze ve kuru olarak bulabilirsiniz.

Her cumartesi-pazar açılan Şile Doğal Ürünler Pazarında Şile’ye ait pek çok yerel lezzete ulaşabilirsiniz. Bu pazar uluslararası ve halk destekli bir örgütlenme olan Slow Food ilkeleri çerçevesinde İstanbul’un ilk Yüryüzü Pazarı. Slow Food, dünyayı saran Fast Food alışkanlığının doğal lezzetleri ve yerel üreticileri yok etmesine tepki olarak ortaya çıkmış bir örgütlenme.

Şile Turları