Google+

Arama formu

Silivri Mutfağı

Silivri Mutfağı

Her damak zevkine uygun yemek çeşitlerinden bulabileceğiniz Silivri'de özellikle taze balık çeşitlerini deneyebilirsiniz. Mevsimine göre lüfer ya da uskumru dolması ve kâğıtta tekir yörenin deniz ürünleri konusundaki özel lezzetlerinde sayılır. Ayrıca diğer başlıca yöresel lezzetlerden yumurta çorbası, kesme çorbası, dızmana, kaşa, kırçma tatlısı, höşmerim, papara, borani ve kaçamağı deneyebilirsiniz.

Popüler restoranlar

Silivri Mutfağı-1

Olta Balık Restoran: Harika mezeleri, lezzetli yemekleri, güleryüzlü ve kaliteli hizmetiyle Olta Balık Restoran Silivri’nin en nezih ve güzel balıkçılarından biri. Çocuk oyun alanı da bulunan bu restoranda ailenizle keyifli bir yemek yerken manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Fiyat performans açısından oldukça makul olduğunu söyleyebileceğimiz Olta Balık Restoran’ın mezelerini ve balık kokoreçini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Garden Et Lokantası: Çocuk oyun alanları ve kaliteli hizmetiyle ailecek gidilecek mekanlar arasında yer alan Garden Et Lokantası, kasap bir aileye ait olan samimi bir işletme. Servisin hızlı ve porsiyonların büyük olduğu bu restoranın özellikle pastırmalı paçanga böreği, ciğeri ve yayık ayranını denemenizi tavsiye ediyoruz.

Karışık Pizza & Cafe: Butik bir pizzacı olarak başlayıp zaman içerisinde kalitesinden ödün vermeden yeni ve daha büyük bir mekâna dönüşen bu işletmenin muhteşem makarna, pizza, sandviç ve salataları olduğu söyleniyor. Ev yapımı mantı ve tiramisu da bu restoranın spesiyalleri arasında.

Terbiyeli Restoran: Aslen çorbacı olan bu mekanda çorbaların çoğu kendine has bir üslupla hazırlanmış. Çalışanları güler yüzlü ve yardımsever, fiyatları kalitesine oranla gayet makul, ortamı nezih ve keyifli olan bu restoran en az 10 çeşit birbirinden leziz çorba ve nefis ızgara çeşitleriyle günün 24 saati hizmet vermekte.

Lokum Et & Köfte: Çeşitli et ürünlerini kişi başı 20-30 TL gibi ortalama bir fiyata yiyebileceğiniz bu restoranın manda yoğurdu ve çorbalarından da denemenizi öneriyoruz. Ayrıca köftelerinden ve etlerinden memnun kalırsanız kilogram ile alabilirsiniz.

Diğer restoranlar: Babacan Et Lokantası, Yelken Balık Restaurant, Silivri Köfte Sarayı, Kasapoğlu Et Lokantası, Köfteci Osman, Çamlık Et Lokantası, Neva Çay Bahçesi, Küpeşte