Google+

Arama formu

Kharkiv Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kharkiv şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz one part of the house güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Brand new luxury 2 bedrooms in city center K18 !!!, Apartment on Prospekt Nauky, Harmonious Apartment in Center. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Отель-ресторан Берлога, Дом одих, Rent of Apartments in Kharkiv gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Raiduzhny, hostel MON AMI, Hostel 777 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Kharkiv aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Kharkiv Hakkında Bilinmesi Gerekenler
s2.hvylya.net


Kharkiv Turları

Kharkiv, Ukrayna’nın en büyük ikinci kenti ve ülkenin 25 oblastından Kharkiv Oblastı’nın idari merkezidir.

Ukrayna’nın kuzeydoğusunda yer alan Kharkiv şehri, Kharkiv Oblastı’nın en önemli şehri ve ülkenin başkent Kiev’den sonraki en büyük ikinci şehridir. 1.430.885 nüfusa sahip kent Ukrayna’nın kültür, bilim, eğitim, endüstri ve taşımacılık merkezlerinden biridir. Yüzlerce sanayi şirketini içinde barındıran Kharkiv’de endüstri kolları savunma ve makine sanayi üzerinde gelişmiştir. Öğrenci nüfusun yoğun olduğu şehir, 60’tan fazla bilim enstitüsü, 30’dan fazla yüksek öğrenim kurumu, 6 müze, 7 tiyatro ve 80 kütüphaneyi içinde barındırır.

Kharkiv gezilecek yerler listesinde öne çıkan, şehrin merkezi konumundaki 119.000 metrekarelik Özgürlük Meydanı (Ploşça Svobodi), Avrupa’nın en büyük sekizinci ve dünyanın da en büyük on beşinci meydanıdır.

1654 yılında kurulan Kharkiv şehri, Rusya İmparatorluğu döneminde Ukrayna kültürünü temsil eden en önemli şehir görevi görmüştür. Kharkiv, Aralık 1917’de Sovyet birliklerinin Ukrayna’da işgal ettikleri ilk şehirdir ve Ocak 1935’e kadar Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’ne başkentlik yapmıştır. 

 Tanıtıcı Video: