Google+

Arama formu

Kiev Festivalleri

Kiev Festivalleri
 

Kiev, uluslararası düzenlediği festivallerde her yıl milyonlarca ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Kiev’e gittiğinizde kaçırmamanız gereken önemli festivallerden bazıları şunlardır;

Kiev Moda Haftası: Mart ayında düzenlenen festivalde, yurtiçinden ve yurtdışından tasarımcılarının defileleri ve yeni moda trendleri görücüye çıkar.

Kiev Belgesel Film Festivali: Mart ayında düzenlenen ve ziyaretçilerin etkinlik süresince belgesele doyduğu yıllık olarak düzenlenen bir festivaldir.

Kiev Uluslararası Reklamcılık Festivali: Mayıs ayında düzenlenen festivalde, dünyanın dört bir yanından katılan katılımcıların yaratıcı çalışmaları incelenir ve ödülleri dağıtılır.

Kiev İlkbahar Uluslararası Münazara Turnuvası: Mayıs ayında düzenlenen festivalde, uluslararası standartlarda belirlenmiş kurallar çerçevesinde münazara turnuvaları düzenlenir.

Kiev Uluslararası Kısa Film Festivali: Her yıl Ekim ayında düzenlenen festivalde, yılın kısa filmleri jüri tarafından incelenerek ödül törenleri ve birbirinden renkli kutlama etkinlikleri düzenlenir.