Google+

Arama formu

Lutsk Şehir İçi Ulaşım

Lutsk şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Сучасна квартира, Apartment Lutsk Centre, Lutsk Center Flat. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Огієнка центр, Apartment Comfort, Ogienka 2b, Center Lutsk gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Zatyshok, Parasolka, Хостел Lutsk G84 tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Lutsk aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Lutsk Şehir İçi Ulaşım


Lutsk Turları

Lutsk’ta şehir içi ulaşım otobüs, troleybüs ve taksi ile sağlanır. Şehirde toplu ulaşım hizmeti çok gelişmemiştir. Yön tabelaları, durak bilgileri yetersizdir ve sadece Ukraynaca dilinde yazılmıştır. Bu nedenle toplu taşıma araçları turistler için anlaşılır değildir. 

Otobüs

Şehirde hizmet veren 30 farklı otobüs hattı bulunmaktadır. Otobüs hatlarıyla şehrin pek çok bölgesine ulaşım sağlanır. Otobüsler, rotaya göre değişmekle birlikte genellikle 06.30 – 22.00 saatleri arasında hizmet verir. Biletinizi otobüsün içinde temin edebilirsiniz. Tek yön bilet ücreti 3 grivna'dır.
Troleybüs

Lutsk’ta 1, 2, 3, 4, 4A, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 15 ve 15A olmak üzere 14 troleybüs hattı mevcuttur. Troleybüs çalışma saatleri rotadan rotaya değişir. Tek yön bilet ücreti 1,75 grivna'dır.

Taksi

Taksi, turistlerin Lutsk’da en sık tercih ettikleri ulaşım aracıdır. Şehirde taksi ücretleri çok uygundur ve taksilerin hemen hepsi belirli bir tarifeye bağlı olarak çalışır. Taksi ücretleri:

  • Açılış ücreti: 2,50 grivna
  • Kilometre başına ücret: 0,33 grivna

Taksi durakları ve iletişim bilgileri:

  • Taxi Morjachok / Tel: 8(0332) 20 30 20
  • Taxi Era / Tel: 8(0332) 295 000

Lutsk Tren İstasyonu’ndan (Станція) Şehir Merkezine Ulaşım

Lutsk Tren İstasyonu, şehir merkezinin yaklaşık 3 kilometre kuzeydoğusunda konumlanmaktadır.
Şehir merkezine ulaşmak için ortalama 5 – 7 dakikada bir hareket eden “2” veya “17A” numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Tek yön bilet ücreti 3 grivna'dır. Biletinizi otobüsün içinde satın alabilirsiniz.