Google+

Arama formu

Ukrayna Mutfağı

Ukrayna Mutfağı
monishgujral.com

Donetsk şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Apartment at Dzerzhinskogo 4, Apartment on Oktyabrskaya sq, Ploschad Konstytutsii 5. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartments on Universitetskaya, Hotel Econom, Atlas Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz The Red Cat Hostel, Hotel Econom, Квартира Всё для Уюта tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Donetsk aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Ukrayna mutfağı Rus mutfağından etkilenmiştir. Donetsk’te öne çıkan en popüler geleneksel yemek, Rusya’da da sıkça tüketilen “borsch çorbası”dır. Çeşitli sebzelerle yapılan çorba Donetsk’te son derece yaygındır. Ukrayna mutfağında patatesin önemli bir yeri vardır. Şehrin en popüler bir diğer geleneksel yemeği patatesli yada peynirli olarak sunulan bir mantı çeşidi “vareniki”dir. Etli mantıya benzer bir yemek olan “pelmeni” de, şehrin başta gelen lezzetleri arasındadır. 

Donetsk, yabancı ülkelerden çalışmaya ve okumaya gelmiş çok sayıda kişinin yaşadığı bir kent olduğundan, dünya mutfağından lezzetler sunan pek çok restoranı da içinde barındır. Başta Rus mutfağı olmak üzere, İtalyan, Türk, Gürcü ve Fransız mutfaklarından örnekler sunan restoranlar kentte mevcuttur. Kentte, lüks restoranlardan küçük kafelere, yerel restoranlardan fast food dükkanlarına kadar damak tadınıza uygun çok sayıda mekan bulabilirsiniz.

Popüler Mekanlar

Bahşiş- Ukrayna genelinde bahşiş bırakma geleneği yoktur. Bahşiş, servis bedeli olarak hesaba eklenmektedir.
 


Donetsk Turları