Google+

Muskat’ta Gezilecek Yerler

42324 Ağu 2016Lokasyon Detay

Sinbad efsanesinin doğduğu Umman’ın en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti Muskat’ta dolaşırken büyüleneceksiniz. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi yapılarıyla unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Görülmesi gereken diğer yerler: Al Alam Sarayı, Qurum Kumsalı, Muskat Müzesi, Bait Al Baranda.

Muskat şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Abu Dhabi ve Muscat: Klasik Hop-On Hop-Off (108.73 €), Muscat: Sunset'te 2 Saatlik Dhow Cruise (53 €), Muscat Nizwa ve Jabreen Tam Gün Turu (157.06 €), Muscat: Nehir Yüzme Wadi & Oasis Turu (340.87 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Sultan Kabus Camii

8424 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Sultan Kabus Camii

Ortadoğu’nun ikinci en büyük camisi olan Sultan Kabus Camii aynı zamanda Muskat’ın en çok ziyaret edilen turistik mekânı.

-

Souk

4924 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Souk

Kapalıçarşıyı andıran pazarlar Muskat’ın sembolü. Oldukça büyük olan bu pazarlar zengin baharat çeşitlerinden desenli kumaşlara çok fazla alışveriş seçeneği sunuyor.

-

Mutrah Bölgesi

5124 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Mutrah Bölgesi

Yürüyüş için ideal olan bu bölgede çeşit çeşit yeme içme mekânlarına da rastlayacaksınız. Mutrah Hisarı’na da mutlaka uğrayın.

 

-

Bait al-Zübeyir Müzesi

3224 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Bait al-Zübeyir Müzesi

Umman tarihine dair pek çok şey öğrenebileceğiniz müzede antik dönemden kalma silah koleksiyonları, mücevherler ve mobilyalar göreceksiniz.

-

Royal Opera House

2124 Ağu 2016Gezilecek Yerler

Royal Opera House

İslam ve İtalyan mimarisini birleştiren bu muhteşem opera evini mutlaka ziyaret edin. 1.100 kişilik konser salonunda tiyatro performansları da sergileniyor. Eylül- mayıs arası dönemde çokça konserlerin ve şovların gerçekleştirildiği merkez Muskat’ın en güzel yapılarından.

-

Muskat ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-