Google+

Akabe’de Gezilecek Yerler

25028 Eyl 2016Lokasyon Detay

Ürdün’ün en turistik kenti olan Akabe’de şehri ve çevresini dolaşmanın yanı sıra dalış ve yüzme gibi imkânlarınız da bulunmaktadır. Tarihi çok eskilere dayanan kentte hem arkeolojik bölgeleri ziyaret edebilir hem de denizin altında büyüleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca deniz yolu ile Mısır’daki Firavun Adası’na geçme şansı da aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Görülmesi gereken diğer yerler: Akabe Çarşısı, Ayla Arkeolojik Kalıntılar ve Müze, Akabe Limanı.

Akabe şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Wadi Al Mujib ve Ölü Deniz Tam Gün Panoramik Tur (112.22 €), Wadi Rum 2-Saat Jeep Tour: Akabe (88.05 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Akabe Mirası Müzesi

1528 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Aynı zamanda Ürdün’ün de en önemli müzelerinden biri olarak kabul edilen Akabe Mirası Müzesi Ürdün’ün tarihi ve geleneksel yaşamına ışık tutuyor. Girişin ücretsiz olduğu müze Büyük Arap Devrimi Meydanı üzerinde.

-

Tüple Dalış

2028 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Tüple Dalış

Akabe’ye gittiğinizde mutlaka tüple dalış deneyimini yaşayın. Kızıldeniz’in ihtişamlı su altı yaşantısı karşısında hayran kalacaksınız. Aqaba's Anchor Diving Centre ve Ahlan Aqaba Scuba Diving Center bu konudaki en meşhur iki merkez.

-

Akabe Kalesi

2028 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Akabe Kalesi

14. yüzyılda Memlüklüler tarafından yaptırılan sonra Osmanlıların sonra da Arapların eline geçen bu tarihi kale şehrin önemli turistik noktalarından biridir.

-

Arkeolojik kalıntılar

1228 Eyl 2016Gezilecek Yerler

Arkeolojik kalıntılar

Şehrin merkezinin biraz dışına çıktığınızda da sizi etkileyici manzaralar bekliyor. Petra, Tal Magass ve Hujayrat Al-Ghuzlan bunlardan yalnızca birkaçıdır. İnsan yerleşiminin M. Ö. 3700’lerde gerçekleştiği bu arkeolojik alanlara mutlaka uğrayın.

-

Akabe ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-