Google+

Petra’da Gezilecek Yerler

24123 Ağu 2016Lokasyon Detay

Petra lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Movenpick Nabatean Castle Hotel, Petra Sella Hotel, Petra Moon Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Marriott Petra Hotel, Seven Wonders Bedouin Camp gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Kings' Way Hotel, Rocky Mountain Hotel, Qasr Al Bint Hostel otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Petra aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

İkinci en görülmesi gereken yer ise 822 adım yükseklikteki manastır… Etrafı vadilerle çevrili bu tepedeki yapı aklınızı başınızdan alacak. Hadrian Geçidi ve etrafındaki yapıları da mutlaka görmelisiniz. Geçitin taştan yapıların Nebatilerin krallarının mezarlarını korumak için yapıldığına inanılıyor.

Petra şehrini rahat ve hızlı gezmenin yolu yerel turlara ve turistik noktalarda önceden yerinizi ayırtmak. Bu şehir için önerdiğimiz deneyimler şöyle; Wadi Al Mujib ve Ölü Deniz Tam Gün Panoramik Tur (112.19 €), Wadi Rum 2-Saat Jeep Tour: Akabe (88.03 €). Bu şehirdeki tüm turları görmek için tıklayın.

Petra ile ilgili diğer içeriklere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

-