Google+

Wadi Rum

Wadi Rum - : - / -
--℃
1 JOD=0.00
Type C250V2.5 A
 • Ocaweather-icon14℃
 • Şubweather-icon16℃
 • Marweather-icon19℃
 • Nisweather-icon24℃
 • Mayweather-icon28℃
 • Hazweather-icon31℃
 • Temweather-icon32℃
 • Ağuweather-icon32℃
 • Eylweather-icon30℃
 • Ekiweather-icon26℃
 • Kasweather-icon21℃
 • Araweather-icon16℃

Arapça’da “Kum Vadisi” anlamına gelen Wadi Rum, kumtaşı ve granitten oluşan bir vadidir. Ürdün’ün güneyinde, Akabe’nin doğusunda bulunan vadi, UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesi’nde bulunur. Ününün en önemli sebebi, vadiye ismini veren hafif, rüzgârla uçan turuncu-pembe renkteki kumlardır. Tarih öncesinden beri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu bölge, o medeniyetlerin izlerini taşır ve korunmuş bir bölgedir. Aynı zamanda vahşi yaşamı gözlemleyebileceğiniz bu bölgede konaklayacağınız yer de çok önemlidir. Wadi Rum’da konaklama yerleri genelde kamplardan oluşmuştur. Bu kamplar çok farklı imkânlar sunmaz ve hemen hemen aynı konfordadır. Vadinin tüm egzotikliği ve sıcaklığını keşfedeceğiniz bu kamp alanlarından bütçenize uygun olanını kolayca bulabilirsiniz.


Wadi Rum'da Nerede Kalınır?
 

İpucu: Otellerde seyahatinizden iki veya üç ay öncesinde rezervasyon yaparsanız çok daha uygun fiyatlara yer bulabilirsiniz. Ayrıca Wadi Rum otel fırsatlarını buradan görebilirsiniz. 

Wadi Rum onlarca otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle..

Wadi Rum Otel Önerileri booking-logo

Sehir Merkezine En Yakın Wadi Rum Otelleri

En Uygun Fiyatlı Wadi Rum Otelleri

Sizin İçin Seçtiğimiz Wadi Rum Otelleri

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan Wadi Rum Otelleri

UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’nde bulunan “Rum Vadisi”, Ürdün’ün güneyinde bulunur. Ürdün’ün en büyük vadisi olan Wadi Rum, kum taşı ve granitten oluşmuştur. Tarih öncesi çağlardan beri bir yerleşim alanı olan Wadi Rum, birçok kültürün izlerini taşır. Wadi Rum’da eşsiz manzaranın yanısıra, ekstrem sporlar, tırmanış, yürüyüş imkânları da vardır. Aynı zamanda gezilebilecek müzeler de mevcuttur. Wadi Rum, Mars yüzeyine benzeyen farklı renkteki kumları sayesinde birçok film setine de ev sahipliği yapmıştır.


Wadi Rum Otelleri
 

Wadi Rum’daki muhteşem manzaralı çöl vadisini gezdikten sonra Bedevi kamplarında konaklayabilirsiniz. Wadi Rum’da klasik oteller bulunmamaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olan bu kamplar, egzotik havaları, yerel tasarımları ile bu bölgenin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır. Otellerin standartları birbirinden çok farklı değildir bu yüzden zorlanmadan bir konaklama merkezi seçebilirsiniz.  Yüzlerce kişinin yararlandığı ve en uygun alternatifleri sunan Wadi Rum otelleri rehberimizin devamını okumak için tıklayın.

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri, Ürdün'e yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Ürdün'de toplam ikamet süresi, ilk geçiş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu  hamilleri, Ürdün'e yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde, Ürdün'de toplam ikamet süresi, ilk geçiş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaftır.