Google+

Arama formu

Bolivar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bolivar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Asıl adıyla Ciudad Bolivar olan şehir, eskiden Angostura olarak da biliniyordu. Bağımsızlığının kahramanı Simon Bolivar’ın anısına şehre bu isim verilmiştir. Venezuela’nın güneydoğusundaki Bolivar bölgesinin başkenti olan şehir, Orinoco Nehri’nde konumlanmıştır.

Her ne kadar Ciudad Bolivar’a ulaşım kolay olmasa da, hem iyi korunmuş tarihi ve mimari yapısı hem de dünyaca bilinen doğal güzelliği Angel Şelalesi sayesinde her yıl binlerce turist burayı ziyaret etmektedir.

Bolivar Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Nehir kıyısında yer alan Ciudad Bolivar’da tropikal savan iklimi görülür. Bu durum, yıl içinde hem kurak hem de yağışlı zamanlar oluşturur. Ama en iyi yanı, sıcaklıkların yılda ortalama 28,5 derece olmasıdır. Yağışsız dönem Aralık-Nisan ayları arasında yaşanır. Ancak bu dönemde sıcaklıklar 32 dereceye kadar çıkabilmektedir. İklimin getirdiği özelliklerle de birlikte meşe ve palmiye ağaçları, özellikle nehir kıyılarında harika manzaralar oluşturur.

Şehrin turizm dışındaki gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Sığır ve domuz yetiştirirler. Tarım alanındaysa mısır, manyok, mango, tatlı patates ve kavun yetiştirilir.

Tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=VpPJlcmIPes