Google+

Arama formu

Hue’de Gezilecek Yerler

Hem tarihi mirası hem de doğal güzellikleriyle etkileyici kent Hué ziyaretçilerine Güney Asya’nın otantik yüzünü göstermektedir.

Görülmesi gereken diğer yerler

Thuan Kumsalı, Ho Chi Minh Müzesi, Scams

Hue şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Hue Sweethouse 2 Homestay, Khanh's Home, The Purple Hue Homestay güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri la Luz de la Luna, a-mâze house, Botanic House Hue. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Phu Mong Garden House, Mango Villa, Ana Mandara Hue Beach Resort gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Codo Homestay, CODO HOME, FA Backpackers Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hue aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Đại Nội

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d8/Thế_Miếu_%28Huế%29.jpg

Burası tapınakları, geçitleri, müzesi, pavilyonu ve alışveriş alanı ile kocaman bir kompleks olan imparatorluğun eski kalesidir. Fransa ve Amerika ile girilen savaşlardan olumsuz etkilenen alan yine de oldukça iyi korunmuş durumdadır. İçeri girdiğinizde pek çok farklı yapı sizi beklemektedir. En az 3 saat ayırmak gereken bu alanda Kral Tu Duc’un annesinin evi Trường Sanh Residence, imparatorun yaşadığı Thái Hòa Sarayı ve hemen bu sarayın arkasındaki 1968 senesinde Amerika ile girilen savaş sonrasında neredeyse yok edilen Yasaklanmış Mor Şehir bölgesini görülmesi gereken yerler arasındadır.

İmparatorların Mezarları

İmparatorların Mezarları

Kentin güneyindeki Perfume Nehri kıyısında kalan bu alanda imparatorluk döneminden kalma mezarları görebilirsiniz. Nehirden hareket eden botlar vasıtasıyla da dolaşma imkânınız olan alanda Gia Long, Minh Mang, Thieu Tri, Tu Duc, Dong Khanh ve Khai Dinh’İn mezarları bulunmaktadır.

Thien Mu Pagoda

http://ahomevietnam.com/pic/Tour/images/Ảnh%20tour/Vietnam%20Beauty/Huế/Chùa-Thiên-Mụ.jpg

Gümüş ve altından Buddha heykellerinin bulunduğu bu mekânın adı “büyük kutsal kadın” anlamına gelmektedir.

Thanh Toan Köprüsü

Thanh Toan Köprüsü

Tahtadan yapılma bu geleneksel köprü kentteki yolculuğunuz esnasında uğrayıp biraz nefes almak, dinlenmek için hayli idealdir.

Phong Nha Mağarası

Phong Nha Mağarası

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Phong Nha mağarası biyo-çeşitliliği ve büyüleyici güzelliği ile görülmeye değerdir.