Google+

Arama formu

Lao Cai

 • Yerel Saat
  - : - / -
 • Kur Farkı
  1 VND=0.00
 • Priz Tipi
  Type F250V - 16 A
 • Hava Durumu
  --℃
 • Yıllık Ortalama Sıcaklık
  Oca 19.4℃
  Şub 20.6℃
  Mar 22.8℃
  Nis 26.1℃
  May 28.3℃
  Haz 30.6℃
  Tem 30.6℃
  Ağu 29.4℃
  Eyl 27.8℃
  Eki 25.6℃
  Kas 22.8℃
  Ara 20.6℃
Genel Bilgiler / Rehber

Lao Cai, Vietnam’ın kuzeydoğusunda yer alan bir şehirdir. Aynı isimli Lao Cai eyaletinin de başkentidir. Lao Cai şehrinin sınırları Hekou şehri ile Çin’in güneybatısında kalan Yunnan eyaleti arasında uzanmaktadır. Lao Cai şehri, 1979 senesinde Çinliler tarafından işgal edilmiştir. Bu sebepten dolayı şehrin sınırları belirli bir süreliğine kapalı tutulmuştur. 1993 senesinde ise bu sınır kapıları tekrardan açılmıştır. Lao Cai şehri, bünyesinde bulundurduğu karbür fabrikasıyla tanınmaktadır. Son verilere göre toplam nüfusu 90.000 dolaylarındadır. Bu bölgenin toplam yüzölçümü ise 223 kilometrekaredir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Lao Cai lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Kieu Linh Hotel, Aristo International Hotel, Lao Cai Star Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Lao Cai Galaxy Hotel, An Binh Hotel gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Sen Trang Hotel, Muong Thanh Grand Lao Cai Hotel, Hoang Gia Hotel otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Lao Cai aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam’a giriş için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları giriş için vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yeşil pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaport sahiplerinin ise Vietnam vizesi almalarına gerek yoktur. Vietnam Schengen bölgesine dâhil değildir, ayrıca bir vize başvurusunda bulunmak gerekir. Mümkün olan en erken sürede başvurulması önerilir. Eksik veya yanlış belge konusunda oldukça hassaslardır, bir de yaklaşık 30 günlük bir pasaport bekleme süreci vardır.