Google+

My Tho

My Tho - : - / -
--℃
1 VND=0.00
Type F250V16 A
 • Ocaweather-icon22℃
 • Şubweather-icon23℃
 • Marweather-icon25℃
 • Nisweather-icon25℃
 • Mayweather-icon25℃
 • Hazweather-icon25℃
 • Temweather-icon25℃
 • Ağuweather-icon25℃
 • Eylweather-icon25℃
 • Ekiweather-icon25℃
 • Kasweather-icon25℃
 • Araweather-icon23℃
Genel Bilgiler / Rehber

My Tho, Vietnam’ın Mekong Delta bölgesinin Tien Giang eyaletinde yer alan bir şehirdir. Burası aynı zamanda Tien Giang eyaletinin de başkentidir. Yaklaşık nüfusun 170.000 olduğu şehir, My Tho nehri ile ünlüdür. My Tho şehri, 1680’li yıllardaTaiwan’dan kaçan Çinli mülteciler tarafından kurulmuştur. Tarih içinde Khmer Krallığına da dahil olan bu topraklar, 18. yüzyılda Vietnam’a katılmıştır. My Tho nehrinden ötürü, şehrin ismi de My Tho olmuştur. Burası Vietnam’ın en büyük şehri olan Saigon’a yakınlığından ötürü, tarih boyunca biraz daha geri planda kalmıştır. Ancak günümüze doğru gelindiğinde, şehir Güney Vietnam’ın en büyük ticari merkezlerinden bir tanesi olmuştur.
My Tho ekonomisi daha çok tarım ürünleri, balıkçılık, turizm gibi kollara dayanmaktadır. Tarım ürünlerinden olan Hindistan cevizi, muz ve bu bölgeye özgü, tropik bir meyve olan longan, bu bölgede başta gelen tarım ürünlerindendir. Bununla birlikte turizm de My Tho için önemli bir ekonomik gelir kapısıdır. Bölgede turistik anlamda cezbedebilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. Özellikle Mekong Nehri ve çevresi, turistlerin turlarına başladığı noktalardan bir tanesidir.

İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

My Tho lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz Trung Luong 2, Trung Luong 1, The World Hotel. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Sao Kim Hotel, Duyen Guesthouse gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Cong Doan Hotel, M Hotel, Ngoc Dung Hotel otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un My Tho aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

My Tho pek çok otel alternatifi sunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklerden size uygun oteli Booking.com aracılığıyla bulabilirsiniz. Üstelik pek çok otelde ücretsiz iptal seçenekleriyle.

Sehir Merkezine En Yakın My Tho Otelleri booking-logo

En Uygun Fiyatlı My Tho Otelleri booking-logo

Sizin İçin Seçtiğimiz My Tho Otelleri booking-logo

Ücretsiz WiFi hizmeti sunan My Tho Otelleri booking-logo

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam’a giriş için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları giriş için vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Yeşil pasaport, diplomatik pasaport ve hizmet pasaport sahiplerinin ise Vietnam vizesi almalarına gerek yoktur. Vietnam Schengen bölgesine dâhil değildir, ayrıca bir vize başvurusunda bulunmak gerekir. Mümkün olan en erken sürede başvurulması önerilir. Eksik veya yanlış belge konusunda oldukça hassaslardır, bir de yaklaşık 30 günlük bir pasaport bekleme süreci vardır.